ПРИКУПЉЕНО 145 ЈЕДИНИЦА КРВИ: Хуманисти великог срца јагодинско Удружење добровољних давалаца
ТОКОМ прве овогодишње акције добровољног давања крви јагодинског Удружења добровољних давалаца "Хуманисти великог срца" прикупљено је 145 јединица, а радује податак да је било десеторо нових давалаца. Поред Јагодинаца, у акцији су учествовали гости из Републике Српске и Црне Горе, из Бањалуке, Модриче, Угљевика, Никшића, Пљеваља, Подгорице али и многих градова из Србије.

Фото:З.Глигоријевић
- Правећи ову традиционалну новогодишњу акцију, шаљемо поруку да је наша мисија да, пре свега, окупимо што више младих у наше редове, јер је организација давалаца крви стара. Даваоци су у просеку стари 55 година. Желимо да "подмладимо" ову хуману организацију и мислим да смо на добром путу, јер десет нових давалаца представља велики успех - оценио је предсеник УДК "Хуманисти великог срца" из Јагодине Саша Ликић, који је крв дао по 143. пут.
Удружење давалаца крви "Хуманисти великог срца" из Јагодине има више од 600 чланова и годишње организује три велике акције.

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)