ЖЕТВА НАГРАДА У ЗЕМЉИ И ИНОСТРАНСТВУ: Полазници Лесковачке школе стрипа нижу успехе својих претходника
ПОЛАЗНИЦИ Лесковачке школе стрипа "Никола Митровић Кокан", у последњих неколико месеци, освојили су чак 11 признања на конкурсима у Северној Македонији, Босни и Херцеговини, Румунији и Србији. После веома успешне јесени, од почетка године у Лесковац су стигле и четири награде са Међународног конкурса "Стрип каиш" у организацији Дечијег културног центра Београд.

фото: Лесковачка школа стрипа
Успех је постигнут у конкуренцији од око хиљаду радова из Србије, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Белорусије, Бугарске, Египта, Русије, Португала и Намибије. У конкуренцији од седам до 10 година, Игњат Љубисављевић је добио прву награду, док је у истој категорији Ведран Станојевић награђен похвалом. Дуња Аврамовић је освојила трећу награду, а индувидуалну похвалу Јана Стојановић, у категорији од 15 до 18 година.
- Лесковачка школа стрипа је, за 28 година постојања, нанизала признања која се мере троцифреним бројем - поносан је на своје ученике Марко Стојановић, стрип сценариста и предавач у овој школи.
Међу последњима у Лесковац су стигле награде из Румуније, Северне Македоније као и са "Мостарског стрип викенда" где је, на конкурсу под називом "Хеј, суперјунак можеш бити и ти", шеснаестогодишња Дуња Авромовић освојила једну од пет равноправних награда. А на конкурсу библиотеке "Петар Петровић Његош" у Медвеђи, Ведран Станојевић и Ирина Спасић, у конкуренцији 112 ученика, освојили су прву и трећу награду.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)