УЗДАРЈЕ ЛЕЛИЋКОГ ГОРОСТАСА: Одликован градитељ Николајевског храма у Белотићу (ФОТО)

В. Митрић/А Делић

22. 10. 2020. у 13:17

ВЛАДИКА Николај је горостас наше духовности и културе, личност ком се дивио свет.

УЗДАРЈЕ ЛЕЛИЋКОГ ГОРОСТАСА: Одликован градитељ Николајевског храма у Белотићу (ФОТО)

Фото: В. Митрић

Човек поводом чије је смрти амерички конгрес донео резолуцију у којој је било саучешће српском роду, духовник који је беседио и служио у највећим и најчувенијим светским црквама и катедралама, коме су се дивили министри,премијери,принчеви и краљеви, попут енглеских, рекао је епископ шабачки Лаврентије,који је у селу Белотићу,крај пута Шабац – Ваљево, освештао богомољу посвећену светом владики Николају, коју су изградили и СПЦ даровали брачни пар, Снежа и Сава Којић,из тог лепог посавотамнавског села.

Владика Лаврентије,који је најзаслужнији што су мошти владике Николаја донете у отаџбину, у родни Лелић,у истоимени манастир, и што су штампана његова сабрана дела, поручио је да „нема ништа боље ни прече, него да се држимо пута који су нам трасирали,али и „утабали“ својим делима Свети Сава и свети владика Николај“.

Епископ шабачки је дародавцима и градитељима храма уручио Орден владике Николаја, највеће признање епархија шабаче и ваљевске и једно од највећих уздарја СПЦ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Најбољи нокаут свих времена? И тренер се хватао за главу, ово је невероватно! (ВИДЕО)