БЕТОНИРАЊЕ ПРИРОДЕ: Уместо да брину о планини, “Скијалишта” стимулишу дивље неимаре
Похлепни инвеститори су у трајној инвазији на наше планинске лепотице. Секу стогодишња стабла и бетонирају чак и наше највише врхове
КОЛИКО ли су Срби били Божји миљеници када им је припала овако прелепа земља? И равна и брдовита. Плодна. Богата шумом, и водом. А, клима - идеална. Дуга топла лета, а на планинама зими снег се задржи и по шест месеци. Скандинавци, Арапи и ини могу само да маштају о оваквом природном рају. Срби не морају, али, нажалост, ништа не чине да га сачувају.
Похлепни инвеститори су у трајној инвазији на наше планинске лепотице. Секу стогодишња стабла и бетонирају чак и наше највише врхове. Та "фина господа", не само што уништава плућа Србије, она приликом својих операција оставља потпуни крш и лом. Прелепи Копаоник, поготово део код Јарма, данас изгледа као депонија. Шут, ђубре, остаци старог намештаја и то надомак луксузних туристичких објеката.
И нико се око тога није потресао. Држава је "Скијалиштима Србије" дала да управља и брине и о овој планини, а уместо домаћинског односа, ово предузеће стимулише "дивље неимаре", па им још незаконито даје прикључке на струју, воду... Циркус! Не зна човек је ли овакво чињење за суд или за лудницу?
На Златибору је још горе. Лепотан западне Србије предњачи у трци да потпуно буде урбанизован и асфалтиран! За природу нико ни не пита. И ту није крај. Бетонска офанзива траје и на Гочу, Златару, Тари... Прети да прекрије све пропланке, а кад их попуне удариће на вековне шуме. Докле?
Наравно да би требало да наше планине имају смештајне капацитете. Неко треба да види наше природне лепоте. Добро је и за економију, оживљавање запостављених простора, али зашто је држава писала законе? Што је доносила урбанистичке планове? Кад силеџије са мистријом и ванглом могу да раде шта хоће. Докле?
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (1)