КРСТАШКИ РАТ ПРОТИВ ПРАВОСЛАВЉА

Борис Субашић

20. 08. 2024. у 07:00

КОНТИНУИТЕТ средњовековне битке против православних "шизматика" достигао је у Украјини врхунац најавом усвајања закона о забрани канонске Украјинске православне цркве, јер је она "агентурна мрежа Москве". Ништа се суштински није променило од када су похлепни крсташи 1204. разорили највећи и најлепши град тадашњег света, Константинопољ.

КРСТАШКИ РАТ ПРОТИВ ПРАВОСЛАВЉА

Новости

Систематске паљевине, пљачку и масакре назвали су богоугодним, а историчар Ибн ал Атир из Мосула, посматрач те кланице, записао је: "Сви Руми (Римљани, Ромеји) беху побијени или похарани до голе коже. Неки се њихови угледници, бежећи пред Франђима (Францима, латинским крсташима), покушаше склонити у велику цркву коју зову Софија. Онда изађе скупина свештеника и калуђера носећи крстове и јеванђеља и молећи нападаче да им поштеде живот, но Франђи се на њихове молбе сасвим оглушише. Све их редом поклаше, а потом опљачкаше цркву."

Цивилизација која је једном била у стању да у име Христа почини такав злочин и не покаје се, понављаће га увек. О томе сведоче геноциди које Запад починио у колонијама Америци, Азији и Африци у име католичанства, напретка, глобализма... зависно од потребе. И увек су прве мете злочинаца били баштина и идентитет жртава. Геноцид Срба у НДХ почео је уништавањем српске цркве, прогоном свештеника и уништавањем храмова. У Брозовој Југославији, у СР Македонији, српска црква је забрањена, свештенство и монаштво је протерано из средњовековних немањићких задужбина, после чега је партијска неканонска "црква" систематски мењала идентет Срба који су сведени на ниво статистичке грешке. Тихи геноцид над Србима на КиМ у СФРЈ наставио се НАТО агресијом, али је Запад схватио да не може да победи све док српска црква живи, па су 2004. храмови поново горели.

Из истог разлога је канонска Украјинска православна црква прво проглашена за легитимни војни циљ, а сада се покушава са њеном потпуном забраном. Наредбодавци тог злочина не разумеју да православно хришћанство највећу снагу добија у временима патње и искушења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ЕВРОПСКИ ДАН ПАРКОВА: Дан посвећен заштићеним подручјима и националним парковима