МИТРОПОЛИТ РАШКО-ПРИЗРЕНСКИ ТЕОДОСИЈЕ ГЛАСАО ЈЕ ДАНАС НА ИЗБОРИМА: Он је гласао у основној школи “Краљ Милутин” у Грачаници (ВИДЕО)

09. 02. 2025. у 14:00

ПОДСЕТИМО, пре неколико дана митрополит Теодосије је упутио пастирски апел свим грађанима да у што већем броју изађу на предстојеће изборе, како би се очували интереси српског народа, пре свега “опстанак нашег народа на овом простору, његова безбедност, економски напредак, као и очување наших светиња и целокупног духовног и културног наслеђа”.

МИТРОПОЛИТ РАШКО-ПРИЗРЕНСКИ ТЕОДОСИЈЕ ГЛАСАО ЈЕ ДАНАС НА ИЗБОРИМА: Он је гласао у основној школи “Краљ Милутин” у Грачаници (ВИДЕО)

Foto: Printskrin

- Од суштинског је значаја да се на изборе одазове што већи број бирача који имају право гласа, како би у постојећој ситуацији на Косову и Метохији српски народ могао да сачува своје основне интересе и права и унапреди квалитет живота, како садашњих, тако и будућих генерација - навео је тада митрополит Теодосије.

У саопштењу Епархије рашко-призренске тада је наведено да дубоко верују да ће “наши људи на Косову и Метохији знати да препознају оне који уживају највише поверења, имају углед и морални интегритет и који су до сада дали допринос напорима и деловању Епархије рашко-призренске у заштити основних људских и верских права, као и светиња наше Цркве”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.

20. 02. 2026. у 22:47

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ! Трамп поздравио и госте којих није било у сали

"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.

21. 02. 2026. у 09:40

Коментари (0)

ПОСТАЛЕ СУ ЊЕГОВ ЗАШТИТНИ ЗНАК: Зашто је Луис носио галабије?