"ОНАЈ КО ЈЕ ЛАГАО О УПОТРЕБИ ЗВУЧНОГ ТОПА МОРА ДА ЗАВРШИ ИЗА РЕШЕТАКА": Јасна порука Вучића са седнице Владе

Бојан Милић

16. 03. 2025. у 14:44

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић, присуствујући седници Владе Републике Србије говорио је о лажи тајкунских медија да се на јучерешњем протесту користио звучни топ.

ОНАЈ КО ЈЕ ЛАГАО О УПОТРЕБИ ЗВУЧНОГ ТОПА МОРА ДА ЗАВРШИ ИЗА РЕШЕТАКА: Јасна порука Вучића са седнице Владе

FOTO TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ

- Веома је важно и добро да није било већих немира и да смо успели да сачувамо у потпуности мир и стабилност и нисмо користили полицијске снаге за смиривање тензија, поносан на чињеницу да смо успели да држимо све под контролом без иједног подигнутог пендрека. Што ниједној земљи у Европи и свету није успело. Посебно не на тако велике скупове. 

- Захтевам од вас, да обавестите народу о каквој лажи је реч, јер бисте имали 10 хиљада људи који би вам се јавили за помоћ да се то догодило - рекао је Вучић о лажима да је синоћ употребљен звучни топ. 

- Тражим од вас госпођо Поповић да и Министарство правде и тужилаштво реагују и или да гоне оне који су то употребили, а знамо да нису. Нека се провери, нека се поведе поступак. Али нека гоне и све оне који су изашли у јавност са таквом ноторном лажи. Неко мора кривично-правно да одговара за ширење таквих бруталних дезинфромација, пикушавајући да обмане целокупну јавност, унесе немир и настави са изазивањем нереда на територији Републике Србије. Или ће држава да функционише или се склоните и пре тог 15. априла, па да лепо сви признамо да смо ненадлежни и да не радимо свој посао. Јер ако то није довољан позив тужиоцу да треба да реагује, не знам шта би друго требало да буде позив. Молим вас само да урадите свој посао и ништа више. И да народу буде саопштена истина. Онај ко је лагао, ко је свесно обмањивао јавност, а сви знате ко је лагао и ко је обмањивао јавност и зашто, тај мора да заврши иза решетака - навео је Вучић.

- 186 трактора српских домаћина без који бисмо јуче имали крвопролиће, свих 186 су уништени или теже оштећени. Неко се темељно бавио насиљем и уништавањем имовине српских домаћина који нису пребогати као неки други. Они су ризиковали своје тракторе да би сачували мир и да нека деца не би била нападнута. Ја сам разговарао са Милошем да СНС пошто има новца у складу са законом и у кешу и на рачуну, да помогне, да то не иде из државног новца, да се то домаћинима надокнади. Али они који су то уништавали морају да одговарају, као и сва лица. Ја не знам ко је од којих блокадера напао кога, али за оно насиље на Тргу Николе Пашића које је згрозило целу Србију, она лица која су шутирала лице на земљи и тукла, морају да одговарају. Ми морамо да заштитимо сваког човека у овој земљи. Да ли нам се свиђа његово политичко опредељење или не, то уопште не сме да буде важно. Морамо да заштитимо безбедност и сигурност сваког човека у овој земљи и право да они који су га напали буду одговорни - навео је председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПИТАЊЕ ЈЕ ДАНА КАДА ЋЕ ОТВОРЕНО ДА УБИЈАЈУ НА УЛИЦИ Вучић: Земља нам је у великој опасности, банда влада улицама! Победићемо ово зло заједно

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се нацији из Палате Србија после четири дана узастопног блокадерског дивљања и напада на објекте, полицију и грађане. Поручио је да је питање дана када ће блокадери да отворено убијају на улици, јер им је само то преостало. Рекао је да ће се у наредним данима чинити да се држава повукла, а онда ће показати сву своју одлучност и искористити сва средства на располагању да се врати поредак и мир у земљу. Са народом и грађанима заједно, победићемо ово зло, поручио је Вучић.

17. 08. 2025. у 12:14 >> 12:44

Коментари (25)

ДАРКО МИЛИЧИЋ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН ЗБОГ СИНА: Једва дошао себи због онога што је Лазар урадио - и он, и жена Зорана (ФОТО/ВИДЕО)