КИНЕСКИ лидер Си Ђинпинг често се обраћа руској историјској и књижевној традицији, извор његове инспирације може се сматрати роман Николаја Черњишевског ''Шта да се ради?'', наводи се у колумни Џона Гарноа и Сема Четвина Џорџа, аналитичара аустралијског Garnaut Global, објављеној у Њујорк тајмсу.
Novi
20.12.2020. 21:17
Sve što se desilo devedesetih prošlog veka, a nastavlja se i danas je planirano mnogo ranije i ima direktne veze sa Njemačkom. Doživeo sam 1992., pred početak rata, u gradu gdje sam živeo u BiH, da u razgovorima Hrvati i tadašnji Muslimani stalno pitaju kada će biti bombardovan Beograd, imao sam osećaj da gledaju na sat. Tako je i počeo rat. Sledi satanizacija Srba, rukovodstva, akademije, crkve, moralna i vojna pomoć Aliji (islamskom ekstremu) da stvori "građansku" Bosnu, sa parolom ; Srbi preko Drine. Posle sledi vojna i moralna pomoć Šiptarima na Kosovu i Metohiji (njihovim borcima za slobodu koji vade živim Srbima organe i prodaju ih po svetu) koji su sa NATO-om izvršili agresiju na Srbiju iz Albanije. Sada ta politika ponovo dolazi na vlast u Americi, a vlast u Evropi je ista kao i devedesetih. Pretekli smo i posle svog zla koja smo imali u dvadesetom veku, pretećemo i sada. Zbog toga nas toliko i mrze i zato nam to i rade.
Goran
20.12.2020. 22:09
Čovek je delimično u pravu. Šačica zlikovaca je iskoristila devedesete zarad ličnog bogaćenja ali raspad Juge i sve ostalo nije spontano dugo je planirano i ako se ne osvestimo trajaće još jako dugo...