ТРИ ТАЧКЕ УДАРА НА СРБИЈУ КЛИНТОНИСТИЧКЕ АДМИНИСТРАЦИЈЕ: Историчар упозорио на опасности које прете
СРБИ не могу делити идентитет с црногорским сепаратистима који на Цетињу певају усташке песме и позивају на истребљење српског народа, поручио је историчар Александар Раковић гостујући у емисији “Одмотавање” на ТВ “Вести”.

Фото: ЕПА
Поред тога, Раковић је посебно похвалио улогу православног свештенства у Црној Гори у протеклој години коју су обележиле литије и пад Ђукановићевог режима. Историчар је позвао православне свештенике у Црној Гори, чије су мисли и речи биле раније а и сада су под цензуром, да се слободно изјасне да ли желе да буду део тзв. Православне цркве у Црној Гори као цркве у цркви, или имају намеру да буду део Српске православне цркве као јединствене и недељиве целине.

Фото: Пинк тв принтскрин
Раковић је нагласио да је јучерашњим текстом подгоричких Вијести креиран опасан манифест који треба да утврди да су сви грађани православне вере у Црној Гори по идентитету Црногорци, без обзира како се национално изјашњавају. Овај познати став, који се приписује свештенику Гојку Перовићу, коси се са српским националним интересима и српским народом као јединственом и недељивом нацијом, нагласио је Раковић.
Историчар др Александар Раковић гостовао је синоћ у емисији “Одмотавање” на ТВ Вести, а говорио је о изазовима које би Бајденова администрација могла испоставити према Републици Србији и српском народу.
Раковић је подсетио на недавно јавно саслушање јастребова клинтонистичке администрације, на челу са Мадлен Олбрајт, који су формулисали три тачке на којима треба ударити по интересима Србије и српског народа: Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора.
Када је реч о Косову и Метохији, Раковић је казао да се ради неотуђивом делу Републике Србије и да не постоји могућност да Србија призна сецесију такозваног Косова. Раковић је појаснио како су четири године Трампове администрације ипак учиниле своје и да се за то време консолидовала позиција Србије. Притом, на нашем простору ојачано је присуство Русије и Кине које на косовско-метохијском питању стоје уз Србију, а Западна Европа о Косову и Метохији и даље нема јединствен став.
Раковић је рекао и да су бошњачки лидери у Федерацији БиХ са усхићењем пропратили Бајденову побједу као увертиру у могућност укидања Републике Српске. С тим у вези, руководство Републике Српске већ је исмејало те бошњачке погледе али је, казао је Раковић, потребно да успоставимо бедем заштите српских националних интереса не само на питању Српске већ и када је ријеч о другим српским просторима.
На крају, српски историчар је подвукао важност аеродрома у Требињу који је у изградњи и аутопутева и брзих путева који повезују или ће повезивати Србе: од Суботице до Бара, од Београда до Бањалуке, од Бијељине до Требиња. Раковић је посебно нагласио да српски народ има право на сопствене интеграције, да је идеја о уједињењу Србије, Црне Горе и Српске у једну савезну државу супериорна и сасвим легитимна и легална.
Препоручујемо

СРБИЈА У БАЈДЕНОВОМ ФОКУСУ: Борељ причао са Блинкеном, главна тема западни Балкан
22. 02. 2021. у 18:46

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (6)