ТРИ ТАЧКЕ УДАРА НА СРБИЈУ КЛИНТОНИСТИЧКЕ АДМИНИСТРАЦИЈЕ: Историчар упозорио на опасности које прете
СРБИ не могу делити идентитет с црногорским сепаратистима који на Цетињу певају усташке песме и позивају на истребљење српског народа, поручио је историчар Александар Раковић гостујући у емисији “Одмотавање” на ТВ “Вести”.
Поред тога, Раковић је посебно похвалио улогу православног свештенства у Црној Гори у протеклој години коју су обележиле литије и пад Ђукановићевог режима. Историчар је позвао православне свештенике у Црној Гори, чије су мисли и речи биле раније а и сада су под цензуром, да се слободно изјасне да ли желе да буду део тзв. Православне цркве у Црној Гори као цркве у цркви, или имају намеру да буду део Српске православне цркве као јединствене и недељиве целине.
Раковић је нагласио да је јучерашњим текстом подгоричких Вијести креиран опасан манифест који треба да утврди да су сви грађани православне вере у Црној Гори по идентитету Црногорци, без обзира како се национално изјашњавају. Овај познати став, који се приписује свештенику Гојку Перовићу, коси се са српским националним интересима и српским народом као јединственом и недељивом нацијом, нагласио је Раковић.
Историчар др Александар Раковић гостовао је синоћ у емисији “Одмотавање” на ТВ Вести, а говорио је о изазовима које би Бајденова администрација могла испоставити према Републици Србији и српском народу.
Раковић је подсетио на недавно јавно саслушање јастребова клинтонистичке администрације, на челу са Мадлен Олбрајт, који су формулисали три тачке на којима треба ударити по интересима Србије и српског народа: Косово и Метохија, Република Српска и Црна Гора.
Када је реч о Косову и Метохији, Раковић је казао да се ради неотуђивом делу Републике Србије и да не постоји могућност да Србија призна сецесију такозваног Косова. Раковић је појаснио како су четири године Трампове администрације ипак учиниле своје и да се за то време консолидовала позиција Србије. Притом, на нашем простору ојачано је присуство Русије и Кине које на косовско-метохијском питању стоје уз Србију, а Западна Европа о Косову и Метохији и даље нема јединствен став.
Раковић је рекао и да су бошњачки лидери у Федерацији БиХ са усхићењем пропратили Бајденову побједу као увертиру у могућност укидања Републике Српске. С тим у вези, руководство Републике Српске већ је исмејало те бошњачке погледе али је, казао је Раковић, потребно да успоставимо бедем заштите српских националних интереса не само на питању Српске већ и када је ријеч о другим српским просторима.
На крају, српски историчар је подвукао важност аеродрома у Требињу који је у изградњи и аутопутева и брзих путева који повезују или ће повезивати Србе: од Суботице до Бара, од Београда до Бањалуке, од Бијељине до Требиња. Раковић је посебно нагласио да српски народ има право на сопствене интеграције, да је идеја о уједињењу Србије, Црне Горе и Српске у једну савезну државу супериорна и сасвим легитимна и легална.
Препоручујемо
СРБИЈА У БАЈДЕНОВОМ ФОКУСУ: Борељ причао са Блинкеном, главна тема западни Балкан
22. 02. 2021. у 18:46
ЕКСКЛУЗИВНО: Ово су писма Милеве и Ајнштајна које је Србија купила на аукцији (ФОТО)
МИНИСТАРСТВО културе је, припремајући се за обележавање 150 година од рођења српске научнице Милеве Ајнштајн, на аукцији аукцијске куће Кристи у Лондону купило вредну документарну грађу коју чини серија од 43 потписана аутограмска писма Алберта Ајнштајна упућена Милеви Марић, са 10 аутограмских писама које је потписала Милева, упућених Ајнштајну.
12. 12. 2024. у 13:43
ОВОГ ДАТУМА ТЕМПЕРАТУРА ПАДА НА МИНУС 15: Детаљна временска прогноза до краја децембра
МЕТЕОРОЛОГ Иван Ристић најавио је да нас након краткотрајне стабилизације времена у другој половини децембра очекује јаче захлађење тачно 21. и 22. децембра.
12. 12. 2024. у 13:58
"УЦЕЊИВАО НАС ЈЕ": Илић 23 године крио разлог свађе са Поповићем
МИРОСЛАВ Илић одржао је први од два велика солистичка концерта у „Сава центру”, и то баш на 74. рођендан.
13. 12. 2024. у 17:54
Коментари (6)