МИЛА ЋЕ СТИЋИ КЛЕТВА СВЕТОГ ПЕТРА ЦЕТИЊСКОГ: Шешељ жестоко о проклетству Ђукановића (ВИДЕО)

Novosti online

22. 04. 2021. у 16:30

ПРЕДСЕДНИК СРС проф. др Војислав Шешељ изјавио је да ће председника Црне Горе Мила Ђукановића стићи клетва Светог Петра Цетињског.

МИЛА ЋЕ СТИЋИ КЛЕТВА СВЕТОГ ПЕТРА ЦЕТИЊСКОГ: Шешељ жестоко о проклетству Ђукановића (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин ТВ Пинк

Шешеља су водитељи ТВ Пинк питали о изјави Мила Ђукановића да ће "бранити Црну Гору свим средствима".

- А, чиме ће је бранити јадан и несрећан? Њега ће стићи клетва Светог Петра Цетињског - Ко не био веран једнојезичној, једнокрвној Русији, дабогда живо месо од њега отпадало, био проклет три пута и 3000 пута од мене. Стићи ће га стравична клетва. Убеђен сам да је и (Зорана) Ђинђића стигла клетва кад је испоручио Милошевића. Са тим стварима се не треба играти. Ничег горег нема од издаје. Бог кажњава до 7. колена, а некад до 11. У то верујем и има много историјских искустава који то потврђују. Видели сте како је Бог затро Обреновиће због тога што је Милош убио Карађорђа - подсетио је др Шешељ. 

Лидер радикала истакао је и да је муслиманска пропаганда деценијама усмерена на проглашавање Србије као народа који је "геноцидан", док са друге стране, он објашњава да о геноциду нема говора, нити доказа.

- Муслиманска пропаганда деценијама покушава да Србију прогласи геноцидним народом, међутим, чак и да је тога било, Република Српска је била створена три године пре тога. Геноцидне намере никада нису утврђене. Требао је да се постигне мировни споразум, да се стране трупе инсталирају у БиХ. Ту је пласирана теза о геноциду. Тужба муслиманског дела БиХ против СРЈ за геноцид Међународном суду правде је поднешена још 1992. године и тек тада није могло бити говора о геноциду - рекао је др Шешељ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ЗЕЛЕНСКИ ПРЕТИ ДА ЋЕ УБИТИ ОРБАНА? Даћемо адресу тог човека нашим оружаним снагама