ПОЈАВА ЦРНИХ СЛИКА ПРОШЛОСТИ: Медијска “нацификација” српског народа (14)
31. 10. 2020. у 19:46
У КЊИЗИ "Пад Југославије" британски новинар Мајкл Миша Глени пише: "Према Влади Босне (Влада босанских муслимана), за време прва четири месеца рата, власти босанских Срба основале су 57 логора унутар Босне и Херцеговине у којима је држано 147.000 људи.
Повезане вести
САДЕЈСТВО ПОЛИТИКЕ И ГЛАСИЛА: Медијска “нацификација” српског народа (8)
САДЕЈСТВО политике и медија на најефектнији начин се пласира ревизијом историје на великим и малим екранима. Током одређених криза, а поготово након њих, моћни политички кругови настоје коришћењем "наклоњених" медија да укажу на узроке и последице одређеног догађаја, наравно увек тако да страна коју они заступају буде приказана из позитивног угла.
25. 10. 2020. у 19:48
ГЛОБАЛНА РЕВИЗИЈА ИСТОРИЈЕ: Медијска “нацификација” српског народа (7)
ПОЈАМ историје је вишезначан, али не и релативан. Оно што јесте: историја "означава три врсте односа према прошлости: (1) оно што се једном десило; (2) истраживање онога што се једном десило; (3) уношење смисла у оно што се једном десило. Историја јесте осмишљено селективно искуство, а прошлост све што се збило.
24. 10. 2020. у 20:00
ПРОБНИ БАЛОНИ У ЖУТОЈ ШТАМПИ: Медијска “нацификација” српског народа (12)
ОРУЖАНИ сукоби на територији тадашњих југословенских република Словеније и Хрватске били су тужна и разарајућа (посебно "битка за Вуковар") увертира за далеко страшније и крвавије борбе које су се започеле водити на територији некадашње југословенске републике Босне и Херцеговине (БиХ), где су три народа, Муслимани, Срби и Хрвати живели заједно, или једни крај других, како у време Отоманске империје и, потом, Аустро-Угарске царевине, тако и за време Краљевине Југославије, или после Другог светског рата "нове" Југославије у којој су на власти били Титови комунисти.
29. 10. 2020. у 19:52
БОЛЕСНЕ УМОТВОРИНЕ МЕДИЈА: Медијска “нацификација” српског народа (6)
МЕДИЈСКА нацификација и демонизација политичких представника српског народа имала је двојаки циљ: а) да окрене националну политичку јавност против лидера које је народ легално и легитимно изабрао на изборима, и б) да окрене интернационалну јавност против српских лидера, како би они, услед те "глобалне непопуларности" изгубили подршку у свету.
23. 10. 2020. у 20:00
ДОБРИ И ЛОШИ МОМЦИ НА ДЕЛУ: Медијска “нацификација” српског народа (5)
ТВРДЊА о медијској нацификација и демонизацији српског народа заснива се на чињеницама. "Њујорк тајмс", 13. новембар 1992. пише: "Има криза које захтевају његову (Вилијам Клинтон, тадашњи председник САД) хитну пажњу.
22. 10. 2020. у 05:00
Најновије из рубрике
ДРАМА ДВОЈЕ ЉУБАВНИКА ИЗ НЕГОТИНА ЈОШ БЕЗ ЗАКОНСКОГ ЕПИЛОГА: Љубавни четвороугао завршен озбиљним опекотинама
НЕГОТИН и даље потреса прича о несвакидашњем инциденту у којем је жена (48) полила свог емотивног партнера (59) средством за чишћење по гениталијама и другим деловима тела, услед чега је мушкарац задобио тешке опекотине.
05. 01. 2025. у 19:53
НЕ ХАЈУ ЗА ЖРТВЕ: Сви медији у Србији поштују Дан жалости поводом масакра на Цетињу, осим Шолакових Н1 и Нове (ФОТО)
ДАН жалости обележава се данас у Србији, а што наравно прате и медији који су своје логотипе уподобили са Даном жалости поводом трагедије у Црној Гори.
05. 01. 2025. у 18:06
САВЕЗНИЦИ ОДЛУЧУЈУ ЦРНА ГОРА НАПАДА ПРВА: Наредба краља Петра за рат се завршавала покличем: "Брат је мио које вере био!"
У ПЕРИОДУ од 1909. до 1912. године, Радомир Путник, Живојин Мишић, Петар Бојовић и Степа Степановић, четворица будућих војвода поново су били заједно, на положајима са којих су могли одлучујуће да утичу на припрему војске и земље за велике догађаје.
05. 01. 2025. у 18:00
ЏЕРУЗАЛЕМ ПОСТ: Моше Пијаде – важна личност у борби против историјског ревизионизма
ЏЕРУЗАЛЕМ Пост посветио је велику пажњу Моши Пијади, историјској личности чији су лични губици током Холокауста били огромни, будући да је већина његове породице, укључујући браће и сестре, убијена у концентрационим логорима. У тексту се истиче да је Пијаде и данас важан у борби против историјског ревизионизма.
05. 01. 2025. у 17:42
ПРАЗНИК И ДУПЛЕ ДНЕВНИЦЕ: Бадњи дан није званично нерадни дан, а ево шта послодавци могу да ураде
ПРЕМА Закону о државним и другим празницима у Републици Србији, 6. јануар (Бадњи дан) није званично проглашен за нерадни дан.
05. 01. 2025. у 17:37
Коментари (0)