СРПСКА православна црква данас обележава Светог Василија Острошког Чудотворца. Овај празник је у црквеном календару обележен црвеним словом, а доста верника га узима за крсну славу.
Повезане вести
ДАНАС СЛАВИМО ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ: Младе жене треба да испоштују следећи обичај
ПЕЋКА Патријаршија прославља Покров Пресвете Богородице као своју славу
14. 10. 2025. у 07:12
Најновије из рубрике
ВОЗ ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ ПОНОВО СТАЈЕ У НОВОМ САДУ: Ново стајалиште имаће 150 паркинг места, а ево шта је истакао први човек Града Жарко Мићин
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Жарко Мићин говорио је данас о пројектиму који се тиче опремања техничко-путничке железничке станице у граду.
13. 12. 2025. у 11:16
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ МУПА! Од класичног насиља можемо да се удаљимо, али у дигиталном простору граница нема
СТАТИСТИКА показује да више од 90% деце користи интернет, а 7 од 10 младих доживело је неку врсту узнемирујућег искуства онлајн. Ипак, само један од троје разговара о томе са одраслима.
13. 12. 2025. у 10:32
ОБЕЛЕЖИЋЕ 2026. ГОДИНУ: Ко припада БЕТА генерацији?
МНОГИ већ сликовито предвиђају да ће генерација Бета живети у окружењу налик футуристичким градовима из филмова.
13. 12. 2025. у 10:15
ЗЕМЉОТРЕС У СРБИЈИ: Подрхтавање на југу
ЗЕМЉОТРЕС јачине 2,0 степена по Рихтеровој скали регистрован је синоћ у 23.13 часова на подручју Зубиног Потока, на северу Косова и Метохије.
13. 12. 2025. у 08:39
ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈУ СУ ПОТРЕБНА САМО 2 ПАПИРА! Ево које погодности постоје за одређену категорију грађана
БРОЈ пријава расте из сата у сат, ево шта је неопходно да знате.
13. 12. 2025. у 08:23
Коментари (0)