ПАНДЕМИЈА ИХ НИЈЕ УГРОЗИЛА: Кинеско тржиште робе широке потрошње отпорно упркос ковиду 19

В.Н.
В.Н.

12. 12. 2022. у 08:36

КИНЕСКИ сектор робе широке потрошње остао је отпоран упркос препрекама у ланцу снабдевања и притиску на економски пад изазван ковидом 19, наводи се у недавном извештају.

ПАНДЕМИЈА ИХ НИЈЕ УГРОЗИЛА: Кинеско тржиште робе широке потрошње отпорно упркос ковиду 19

Фото: Unspalsh

Сектор је порастао за 3,6 одсто на годишњем нивоу током прва три квартала 2022. године, према извештају који су заједнички објавили ''Bain & Company'' и ''Kantar Worldpanel''.

Извештај је анализирао 26 кључних категорија које обухватају четири највећа сектора робе широке потрошње: упаковану храну, пиће, средства за личну негу и за одржавање куће.

Сектори упаковане хране и одржавања куће забележили су највећи раст током периода због гомилања залиха изазваних пандемијом и повећане бриге за здравље и хигијену.

Занимљиво је да се више од половине укупног међугодишњег раста робе широке потрошње у прва три квартала може приписати упакованој храни.

Што се тиче малопродаје, е-трговина је порасла сличним темпом као и свеукупно тржиште робе широке потрошње, док су мањи формати офлајн продавница и онлајн-офлајн (О2О) трговина били на удару епидемије, наводи се у извештају, преноси Курир.

Вредност трговине О2О порасла је за 17 процената у трећем кварталу у односу на прошлу годину с обзиром на то да су потрошачи правили залихе и куповали потрепштине.

Продавнице прехрамбених производа такође су добиле на снази, показао је извештај.

(Кинеска медијска група)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Иран га шокирао!