РУСИЈА ПОВЕЋАВА ПРОИЗВОДНЕ КАПАЦИТЕТЕ СУ-57: Упркос санкцијама лако испуњава наређења МО (ВИДЕО)
СЕРГЕЈ Чемезов, генерални директор Ростека (Rostec), у интервјуу за ТАСС уочи 15. годишњице државног предузећа, изјавио је да Русија проширује своје капацитете за производњу ловаца пете генерације Су-57.
Русија је користила свој Су-57 у текућим војним операцијама (СМО). Генерал Сергеј Суровикин, командант здружене групе трупа у зони СМО, рекао је новинарима у уторак, 18. октобра 2022. године: „У погледу квалитета борбене употребе посебно бих издвојио Су-57 - пету генерацију мултифункционалних авиона.
-Имајући широк спектар наоружања, он решава вишеструке задатке погађања ваздушних и земаљских циљева у сваком налету.
Коментар генерала Суровикина сугерисао је да се Су-57 користи и у улози ваздух-ваздух и ваздух-земља, и да је у обе улоге постигао поготке.
У јуну 2022. године, Известија је известила да је Русија распоредила четири Су-57 за СМО, а да се летелица користи за успостављање мреже тактичких информација.
РУСКА ПРОИЗВОДЊА УПРКОС САНКЦИЈАМА
Генерални директор Ростека Сергеј Чемезов је у свом интервјуу такође нагласио да Ростек испоручује системе наоружања на време, а понекад и пре рока.
У септембру је Уралвагонзавод испоручио Министарству одбране серију тешких бацачких система ТОС-1А, предао још један комплет тенкова Т-90М и испоручио серију самоходних хаубица Малка пре рока у октобру, рекао је Чемезов.
Он је подсетио на испоруку три авиона Су-35С МоД 9. септембра 2022. Млазњаци су летели са аеродрома фабрике Сухој у Комсомолску на Амуру на руском Далеком истоку до Приволжског у Астраханској области на југу Русије, покривајући Удаљеност од 3.850 миља са три слетања током два дана.
Шеф Ростека је изјавио да су западне санкције имале мали негативан утицај на руске одбрамбене производне капацитете. Чемезов је указао да се одлазак западних произвођача цивилних авиона са руског тржишта показао као прикривени благослов, наговештавајући да Боингу и Ербасу неће бити дозвољено да поново уђу на руско тржиште.
-Неспорно је да је одлазак западних компанија задао озбиљан ударац. Најмање је страдао војно-индустријски комплекс, а највише авио и аутомобилска индустрија. Али за нас ово није катастрофа већ прозор могућности.
На пример, по први пут после много година, руска ваздухопловна предузећа су добила прилику да заузму тржиште након одласка Боинга и Ербаса заувек.
Сергеј Чемезов је такође истакао да је први талас санкција које је Запад увео 2014. године упозорио Русију и помогао нацији да се носи са садашњим санкцијама. Након првог таласа санкција, руска индустрија је значајно напредовала у супституцији увоза у авијацији, медицини, електроенергетици, електроници и другим сегментима.
УКРАЈИНА ПРИЗНАЈЕ ОГРАНИЧЕЊЕ САНКЦИЈА
Украјински министар одбране Алексиј Резников је овим твитом 22. новембра 2022. нехотице признао да западне санкције Русији нису значајно „умањиле“ способност Русије да производи крстареће ракете.
Русија не само да наставља да производи оружје које је тренутно на свом инвентару, већ је такође спремна да производи иранске дронове камиказе Герањ-2. На основу западних обавештајних података, Вашингтон пост је 19. новембра 2022. известио да су почетком новембра Иран и Русија тихо постигли споразум о производњи наоружаних дронова у Русији.
Русија је већ потрошила 400 дронова иранског порекла на украјинске циљеве од августа 2022. Беспилотне летелице, у комбинацији са руским крстарећим ракетама, осакатиле су 40% украјинске инфраструктуре за производњу електричне енергије.
Постоји могућност да Русија уђе у сличан споразум са Ираном о локалној производњи иранских балистичких пројектила. Док Украјина, са приливом западних ПВО система кратког домета, као што су НАСАМС, ИРИС-Т и Кротале, сада има ограничену способност да се супротстави беспилотним летелицама и крстарећим ракетама, још увек не може да се супротстави балистичким ракетама.
Препоручујемо
ВЕДРАНА РУДАН САОПШТИЛА ДА УМИРЕ: Потресна објава хрватске списатељице
ХРВАТСКА списатељица Ведрана Рудан месецима се бори с канцером, а сада је објавила тужну колумну у којој је саопштила "да умире".
15. 01. 2025. у 10:17
ХРВАТСКИ СТРУЧЊАК: Поштовање до неба "Ер Србији", а вама неспособним олошима у Хрватској - срам вас било
ХРВАТСКА има битно више авио-путника него Србија. Међутим, Ер Србија је потпуно доминантна у региону, пише хрватски ваздухопловни аналитичар и стручњак Ален Шћурић са регионалног портала "Замааеро", чији текст преносимо у целости.
14. 01. 2025. у 11:38
ОД КОЛЕГА ИЗ "ПОТЕРЕ", САМО МЕМЕД: Зашто "трагачи" нису били на сахрани?
МИЛОРАД Милинковић преминуо је у 60. години на Божић, у цркви у Јабуковцу где је пратио литургију.
13. 01. 2025. у 20:59
Коментари (0)