УЦЕНА ОД МИЛИОН КМ! Бањалучки хакер тражио 500.000 евра од Ивана Бегића да не објави експлицитни снимак
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова (МУП) Српске поднело је пријаву против А. Б. због уцене. Како сазнајемо, реч је о хакеру из Бањалуке Аљоши Борковићу који је тражио 500.000 евра, односно милион марака да не објави експлицитни снимак до којег је дошао неовлашћеним приступом заштићеном компјутеру.

Фото Shutterstock
Према незваничним информацијама, на мети бањалучког хакера био је бивши бањалучки одборник Иван Бегић.
- Управа криминалистичке полиције МУП РС поднела је Окружном јавном тужилаштву Бањалука извештај о извршеном кривичном делу против лица иницијала А. Б. из Бањалуке, због сумње да је извршило кривично дело неовлашћен приступ заштићеном компјутеру, компјутерској мрежи, телекомуникационој мрежи и електронској обради података, у вези са кривичним делом уцена - саопштено је из полиције.
Из полиције наводе да за Борковића постоји основ сумње да је у периоду од јула до 4. септембра 2021. године коришћењем лажног налога електронске поште довео у заблуду оштећено лице, које је верујући да се ради о веродостојном пошиљаоцу, отворило и активирало налог електронске поште.
Крађа идентитета и лозинки
МУП Српске упозорава грађане и правна лица на све чешћу појаву лажних порука електронске поште, које имају за циљ крађу идентитета, запамћених лозинки и података уз напомену да у случају било какве сумње у потенцијални напад, без одлагања пријаве најближој полицијској станици.
То је без знања и сагласности оштећног Бегића омогућило инсталирање програма, а потом и приступ компјутеру. Након тога је осумњичени контактирао са оштећеним захтевајући износ од 500.000 евра у замену за необјављивање видеа експлицитног садржаја.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)