"ВЕЧЕРАС СМО ДОБИЛИ ПОТВРДУ" Вучић открио какав ће бити исход дипломатске борбе Србије

Novosti online

16. 05. 2024. у 21:26

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је за РТС да ће формално они да победе, а да ће сваки грађанин Србије да се осећа поносно, говорећи о предлогу Резолуције о Сребреници.

ВЕЧЕРАС СМО ДОБИЛИ ПОТВРДУ Вучић открио какав ће бити исход дипломатске борбе Србије

Фото: РТС/принтскрин

- Не могу да вам кажем за гласање и вечерас смо добили потврду да ће неко бити уздржан. И вечерас смо се борили. Зашто бих то откривао? Сви они који не уђу у салу, уздржани и против су они који нису хтели да им гласају за Резолцуију. Молим вас не питајте ме за појединачне земље, одузимате ми простор да радим. Мађарска ће сигурно гласати против, сигуран сам да Словачка неће гласати за. Сигуран сам да мој пријатељ са Кипра неће гласати за, и моји пријатељи лични и ове земље, из Емирата и Бахреина неће гласати за - каже Вучић.

Фото: РТС/принтскрин

Каже да је сигуран да ће наши кинески пријатељи бити против.

- Разговарао сам са председнико Сијем лично и он је мени указао колико му је одвратно шта раде против Србије и бескрајно му хвала на томе. То је фантастично одговоран и озбиљан човек и видео колико му смета то што раде Србији. Радимо са свима, све што можемо радимо, али ми смо мала Србија не заборавите. За две земље смо постигли важан резултат вечерас - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"

ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.

02. 10. 2025. у 07:20

Коментари (0)

САМО 27 ДАНА ПРЕ ЗАТВАРАЊА СНОРТЕР БОТ ТОКЕН ПРЕТПРОДАЈЕ – Рани приступ неће трајати дуго