ХАШИМОТО као болест у којој имуне ћелије нападају штитну жлезду може да изазове још компликација. Најчешћа полемика је присутна због вишка килограма које овај синдром може да створи као последицу. Да ли се гојазност праћена Хашимотом може спречити, октрива професор доктор Иван Пауновић, хирург-ендокринолог.
Повезане вести

РЕХИДРАТАЦИЈА У КУЋНИМ УСЛОВИМА ЈЕ ТЕШКА: Што је дете млађе, већи је ризик од губитка течности
МЕЂУ млађим школарцима све је више оних са стомачним вирусом, који почиње повишеном телесном температуром, па повраћањем, а затим се јавља и проливаста столица. Према речима асистента др Ивана Миловановића, шефа Дневне болнице гастроентерологије, Универзитетске дечје клинике у Тиршовој, што је дете млађе ризик од превеликог губитка течности услед повраћања и пролива је већи, па би родитељи који осим школарца имају и бебу требало да буду посебно опрезни.
03. 09. 2021. у 12:30

ПОМОЋ КОД ХРОНИЧНОГ ПРОСТАТИТИСА: Процјењује се да се ово обољење јавља код 10 до 15 одсто мушкараца
АКУПУНКТУРА се показала ефикасном у смањивању бола код мушкараца са хроничним простатитисом, објавили су кинески научници.
01. 09. 2021. у 16:30

И ПАСТА ЈЕ ДОБРА ЗА ВИТКУ ЛИНИЈУ: У тестенинама може да се ужива без страха од гомилања килограма
ИАКО тестенина не важи за дијеталну намирницу, ипак је могуће да се смрша и уз тањир пасте. Битно је само да се поштују правила. Наиме, када бирате тестенину, изаберите ону од целог зрна пшенице (интегралну), јер је богатија хранљивим састојцима. Друго правило је, ако купујете тестенину од пшеничног брашна, што је и најчешће, препоручује се она направљена од тврде пшенице.
01. 09. 2021. у 15:20
Најновије из рубрике

РУСКИ СТРУЧЊАК ОТКРИВА: Ови напици побољшавају памћење и подстичу мождану активност
ЗА ПРАВИЛАН рад мозга није довољно да се само добро хранимо и редовно спавамо - важно је и шта пијемо. Неки напици богати су антиоксидансима, други - витаминима, а неки и пробиотицима - сви ови састојци позитивно утичу на мождане функције. Један је и традиционално руски напитак, који се сада већ може пронаћи и у српским продавницама.
19. 07. 2025. у 01:45

"ВОДЕ КА ОЗБИЉНИМ ПРОБЛЕМИМА": Руски гастроентеролог о утицају популарних дијета са мрежа
МНОГИ инфлуенсери промовишу на мрежама разне дијете и методе мршављења, обећавајући брзе резултате без већег труда.
18. 07. 2025. у 00:00

ВОЗИТЕ БИЦИКЛ ДА СМАЊИТЕ АНКСИОЗНОСТ: Рекреативни план вожње
СТУДИЈА објављена 2025. у JAMA Network Open спроведена међу 479.723 људи показала је да редовна вожња бицикла смањује ризик од деменције за 40 процената код млађих од 65 година.
17. 07. 2025. у 08:30

УСАМЉЕНОСТ УЗРОКУЈЕ И ПРЕРАНУ СМРТ: Свака шеста особа на свету пати од усамљености
СВАКА шеста особа на свету пати од усамљености, која је повезана са више од 871.000 смртних случајева сваке године, односно 100 смртних случајева сваког сата, наведено је у извештају Светске здравствене организације (СЗО).
17. 07. 2025. у 08:00

АКО ИМАТЕ 50 ГОДИНА ОВИХ 10 ПРЕГЛЕДА МОРАТЕ ДА УРАДИТЕ: Листа свих неопходних ствари које треба да проверите
ПОСЛЕ 50. године живота, у организму се дешавају бројни физиолошки процеси који утичу на рад органа, отпорност организма и опште здравље. Старење доноси успоравање метаболизма, смањење мишићне масе, пад хормонских активности, као и повећан ризик од хроничних болести попут дијабетеса, кардиоваскуларних и малигних обољења. Како се многи симптоми јављају постепено и неприметно, управо је зато редовна и правовремена контрола здравственог стања кључ за очување квалитета живота. Након 50. године, превентива више није избор - она постаје неопходност.
17. 07. 2025. у 07:30
Коментари (0)