СРБИ ПОЛОВИЧНИ У МЕКСИКУ: Кецмановић прошао, Лајовић испао

Марко Паунић
Марко Паунић

29. 02. 2024. у 08:30

СРПСКИ тенисер Миомир Кецмановић пласирао се данас у четвртфинале турнира у Акапулку пошто је победио Немца Данијела Алтмајера са 6:4, 6:4.

СРБИ ПОЛОВИЧНИ У МЕКСИКУ: Кецмановић прошао, Лајовић испао

Foto AP

Меч Кецмановића и Алтмајера, 53. и 57. тенисера света, трајао је сат и 34 минута, а српском тенисеру је за тријумф био довољан по један брејк у оба сета.

Кецмановић ће се за пласман у полуфинале борити са Британцем Џеком Дрејпером који је био бољи од Јапанца Јошихите Нишиоке са 6:3, 6:0.

За разлику од Кецмановића, Душан Лајовић је заустављен у осмини финала пошто је од њега био бољи Норвежанин Каспер Руд са 4:6, 5:7 после скоро сат и по игре.

Руд је одлучујући брејк у првом сету направио у десетом гему, док је у другом кључан брејк виђен у 12. гему. Норвежанин ће у четвртфиналу играти против Американца Бена Шелтона.

Пласман у четвртфинале Акапулка обезбедио је и бранилац титуле Аустралијанац Алекс де Минор пошто је победио Аустријанца Себастијана Офнера са 6:1, 6:3. Наредни противник Де Минора биће грчки тенисер Стафанос Циципас.

Даље је прошао и Данац Холгер Руне који је био бољи од Американца Александра Ковачевића са 7:6, 6:2 и у наредном колу играће против Немца Доминика Кепфера који је елиминисао Американца Френсиса Тијафоа са 6:4, 5:7, 6:1.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ЗАКОВАН ЗА КЛУПУ: Ново појачање Јувентуса потпуно избацило српског аса из стартне поставе

ВЛАХОВИЋ "ЗАКОВАН" ЗА КЛУПУ: Ново појачање Јувентуса потпуно избацило српског аса из стартне поставе

ТИЈАГО Мота све мање шансе пружа Душану Влаховићу од доласка Рандала Колу Муанија који је постао прва "деветка" Јувентуса и очекује се да предводи навалу италијанског великана у првом мечу шеснаестине финала Лиге шампиона у којем ће "бјанконери" угостити ПСВ на "Алијанц стадиону" (21.00).

11. 02. 2025. у 07:45

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?

3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"

"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."

11. 02. 2025. у 17:12

Коментари (0)

ЗАПАД ГЛЕДА У НЕВЕРИЦИ: Дејвид Бекам сели фирму у Русију!