МНОГО поврћа, и само мало меса - рецепт је који би могао да сачува здравље срца. То је потврдила мета-анализа објављена у Оксфордовом академском журналу, чији је закључак да је за кардиоваскуларни систем најбоља исхрана претежно биљног порекла.
Повезане вести
КАКО ЈЕ КОВИД УТИЦАО НА МЛАДЕ? Код мале деце болест трајала пет дана, старијима потребан дужи опоравак
НАУЧНИЦИ са Краљевског колеџа у Лондону спровели су студију која је испитала 1.734 деце, старости између пет и 17 година, за које је пријављено да су развила симптоме и била позитивна на ковид 19 у периоду од септембра 2020. до фебруара 2021. године.
20. 08. 2021. у 14:00
ПОСЛЕДИЦЕ НЕДОСТАТКА ВИТАМИНА: Жене које уносе довољно магнезијума мање осећају симптоме ПМС-а
НЕДАВНЕ студије показују да је потреба за сланом храном повезана са недостатком калцијума, а за слатком са недостатком магнезијума. На исти начин дешава се да људи осете велику жељу за још једном шољицом кафе или да не могу да поједу јело ако га претходно додатно не посоле.
19. 08. 2021. у 16:00
ПЛАВИ ЧИСТАЧ ОТРОВА: Зељаста биљка одличан помоћник особама које пате од хемороида и колитиса
ОБОГАТИТЕ трпезу плавим патлиџаном јер ово поврће помаже у снижавању нивоа лошег холестерола, побољшава здравље зидова артерија и опушта крвне судове.
18. 08. 2021. у 17:00
ХИРУРГ ГОРАН БАРИШИЋ О ВРСТАМА ХЕМОРОИДА: Оба облика могу да се јаве одвојено или заједно код истог пацијента
ХЕМОРОИДИ као нормалне структуре у пределу ануса који имају улогу спречавања неконтролисаног излива столице могу да се појаве у виду шуљева или да буду повећани и отечени, што предстваља патолошко стање. Такође постоје и две врсте хемороида, унутрашњи и спољашњи и не морају се нужно јавити у исто време.
18. 08. 2021. у 13:10
ШЉИВЕ ЗА ЧЕЛИЧНИ СКЕЛЕТ: Благодети нискокалоричног воћа, позитиван утицај на инсулинску осетљивост
НЕКОЛИКО научних студија потврдило је да конзумација око 100 грама шљива на дан у периоду од три месеца знатно повећава маркере у крви који показују повећање густоће костију.
17. 08. 2021. у 17:00
КАКО ДА ДРЖИТЕ ПОД КОНТРОЛОМ ПОВИШЕН КРВНИ ПРИТИСАК: Кардиолог Синиша Павловић открива колико соли је прихватљиво уз хипертензију
ХИПЕРТЕНЗИЈА може да буде узрочник тешких обољења, попут инфаркта миокарда, отказивања бубрега или оштећење вида. Међутим, њу је могуће је држати под контролом, и ако пажљиво бирате шта једете и мислите о последицама, може да се спречи оштећење организма.
17. 08. 2021. у 14:20
Најновије из рубрике
МАЛО ОГОВАРАЊА НИКОМ НЕ ШКОДИ: Четири разлога због којих је трачарење добро за психу
ДА би се сачувало здравље најчешће се као кључно истиче правилна исхрана, редовна физичка активност, избегавање лоших навика и контрола телесне тежине.
15. 01. 2025. у 07:00
БОГАТЕ ЦИНКОМ, МАГНЕЗИЈУМОМ, МАНГАНОМ И БАКРОМ: Здравље из тањира - Грицкајте семенке, спречите дијабетес
СЕМЕНКЕ бундеве или голица су својеврсан природни лек, који веома повољно делује на имунитет у зимско доба године, јер ово семе обилује цинком - минералом који је кључан у одбрани организма од бројних инфекција. Али, то није једина добробит.
14. 01. 2025. у 07:00
ПРОФЕСОР ДР НЕБОЈША ТАСИЋ: Чак 80 одсто смрти услед болести срца може да се спречи
ТОКОМ прошле године Министарство здравља организовало је више хиљада бесплатних превентивних прегледа чији циљ је био да се на време препознају ризици који могу да угрозе здравље грађана, као и да се малигне и кардиоваскуларне болести, које су најмасовније, открију у почетној фази.
13. 01. 2025. у 14:57
ЛЕП ОСМЕХ ЈЕ И ОГЛЕДАЛО ЗДРАВЉА: Савет стоматолога - Циста на корену зуба мора да се оперише
НЕЛЕЧЕНИ или неодговарајуће лечени зуб може да се претвори у "темпирану бомбу" у глави.
13. 01. 2025. у 07:00
ЈАЧИ МАМУРЛУК ЗБОГ КВЕРЦИТИНА: Занимљиви резултати истраживања о црном вину
ИСТРАЖИВАЧИ с Универзитета у Калифорнији утврдили су због чега многи након конзумирања вина имају јак мамурлук.
13. 01. 2025. у 06:00
Коментари (0)