IMAMO NA KOGA DA SE UGLEDAMO: Episkop Metodije na slavi sela i hrama Vaznesenja Gospodnjeg u Kraljima (FOTO)
EPISKOP budimljansko-nikšićki Metodije je u besedi nakon liturgije na Spasovdan istakao da je samo ljubav ta koja može da nas useli u Hrista.

Foto: Berane Online
- Početna tačke naše vere nije verovanje već ljubav. Samo je ljubav ta koja će nas da useli u Hrista i da postane sadržaj našeg života. Potrebno je da se izgrađujemo, da budemo dostojni svoga rođenja i dara života koji nam je Bog dao. Da postanemo prave ličnosti a ne senke od ljudi i individua, da izgradimo svoj karakter. Mi imamo na koga da se ugledamo, da se pridržavamo i poštujemo naše običaje - rekao je episkop.
On je liturgiju održao povodom slave sela i hrama Vaznesenja Gospodnjeg u Kraljima kod Andrijevice, i istakao je da je suština naše vere pravoslavne Vaskrsli Hristos.
- Naša vjera koju smo nasledeli od naših predaka, je preko Gospoda Isusa Hrista i svetih apostola stigla i do nas, kazao je episskop Metodije boraveći u Kraljima, selu iz koga prema zapisima hroničara potiču i preci vožda Karađorđa...
- Bog je, na neki način, odredio da dođe upravo ovde. Ja znam da ćete vi poneti sve moje slabosti i nemoći na svojim plećima, kao i ja sve vaše nemoći i slabosti na mojim plećima. Treba da podržavamo i pomažemo jedni druge - kazao je episkop Metodije, koji je preneo blagoslov novoizabranog mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija, koji je do nedavno bio na čelu Eparhije budimljansko-nikšićke, čije je sedište u manastiru Đurđevi Stupovi, u Beranama.
- Nadam se da ću u najmanjoj meri u kojoj je on to nosio uspeti i ja da ponesem - kazao je episkop Metodije.
Preporučujemo

ZBOG PODRŠKE MLADIĆU OSTAO BEZ POSLA: Ekspert Ministarstva prosvete Crne gore dobio otkaz zbog posta o generalu
09. 06. 2021. u 18:48 >> 18:50

NOVA MILOVA BRUKA: DPS pozdravio presudu generalu Ratku Mladiću
08. 06. 2021. u 17:46 >> 19:37

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)