SMENJEN VLADIMIR LEPOSAVIĆ: Evo koliko je poslanika glasalo protiv ministra pravde
MINISTAR pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimir Leposavić smenjen je u Skupštini Crne Gore.
Foto: Printscreen/RTS
Za njegovu smenu po predlogu premijera Zdravka Krivokapića glasala su 43 polanika, protiv je bilo 27 poslanika koalicije oko DF, a uzdražnih 10!
-U našem parlamentu desila se nečuvena prevara birača koji su glasali da se DPS otera sa vlasti. Večeras je DPS sa delovima neprincipijelne koalicije smenio ministra Leposavića i pokrao izbornu vođu građana. Mi međutim imamo i dalje 42 glas. Pozivam sve one koji su glasali za DF i za smenu DPS da se dogovorimo šta dalje.
Do tada nećemo učestovati u plenumu. Srećan vam DPS - kazao je šef Poslaničkog kluba DF Slaven Radulović, posle glasanja o smeni Leposavića.
Uzdržani su bili poslanici iz Koalicije ''Mir je naša nacija'' okupljeni oko Demokrata, dok su za smenu glasali Đukanovićevi polanici koje je u salu uveo Duško Marković, poslanici Bošnjačke stranke, SDP i BS, svi iz bivše vlasti koja je prethodne tri decenije ''upravljala'' Crnom Gorom.
KRIVOKAPIĆ - NAPRAVIO SAM GREŠKU
- Ja sam napravio grešku i imam pravo da je ispravim, da sam znao da će moj izbor biti doveden u ovakvu situaciju, birao bih nekog kao što je Momo Koprivica - rekao je crnogorski premijer Zdravko Krivokapić o svom zahtevu za razrešenje ministra pravde Vladimira Leposavića.
Preporučujemo
ODGOVORIO POSLANICIMA: Krivokapić - neću podneti ostavku na mesto premijera
17. 06. 2021. u 00:39
PRETIO KRIVOKAPIĆEVOM SINU? U Podgorici uhapšen osumnjičeni Velimir Zečević
15. 06. 2021. u 17:51
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"LEČIĆ I JA SMO SE PIPALI I LjUPKALI!" Pevačica o glumcu: "Predivno stvorenje, savršen ljubavnik, ježim se dok pričam o njemu"
Atina Ferari otkrila je detalje odnosa sa glumcem Branislavom Lečićem.
08. 11. 2025. u 11:06
Komentari (4)