BENZIN UDARA PO DŽEPU: Novi cenovnik goriva uznemirio poslodavce i narod u CG
U CRNOJ Gori od početka sedmice gorivo je još skuplje. Nove, uvećane cene od dva do četiri centa po litru važe do 20.jula.
Foto Novosti
Litar benzina 98 skuplji je tri centa i košta 1,40 evra, dok će za benzin 95 potrošači u narednih 15 dana izdvajti četiri centa više - 1,37 evra. Toliko je poskupeo i evrodizel, pa sada litar košta umesto 1,17 čak 1,21 cent. Uvećane su i cene lož-ulja dva centa pa će litar u naredne dve nedelje iznositi 1,18 evra.
Vozači negoduju zbog poskupljenja svih vrsta goriva. Kažu, da je život inače skup u Crnoj Gori, da su mnogi ostali bez posla u minulih godinu dana, pa bi, komentarišu, bilo za očekivati da cene padaju, a ne da se uvećavaju malo.
- Ne može se zaboraviti period od pre šest ili sedam meseci kada je dizel bio ispod jednog evra. Sada smo najskuplji u regionu. U Bosni i Makedoniji plaćaju dizel oko evro, kod nas je 20 odsto skuplji. Zahuktala se turistička sezona, dolaze stranci pa je prosto nerazumno da kad dođu plate jednu cenu goriva, a kada se vraćaju mnogo veću - prokomentarisao je vozač iz Rožaja koga smo zatekli na jednoj benzinskoj pumpi u Podgorici.
Slobodan Milatović, iz Unije poslodavaca Crne Gore, saopštio je da novo poskupljenje svih vrsta goriva u Crnoj Gori novi je i težak udar na standard i privredu, pa bi Vlada Crne Gore, uz ovakav stepen povećanja cene goriva trebalo da razmotri indikatore koji se tiču stanja crnogorske privrede.
- Nema tog privrednog sektora gde troškovi za gorivo ne utiču na formiranje finalne cene usluga. Ovo je još jedan namet koji plaćaju crnogorski poslodavci. Unija predlaže da se ide u pravcu izmena zakonske regulative kako bi se ograničio rast cena nafte i naftnih derivate - poručio je Milatović.
OPOZICIJA TRAŽI SMANjENjE AKCIZA
IZ opozicionih partija već duže tvrde da država i pored promena na svetskim berzama može staviti pod kontrolu cene goriva. Dovoljno je, ističu u SDP da se smanje akcize na derivate.
- Vlada ne može da utiče na osnovnu cenu goriva, ali može da smanji udeo koji uzima - ocenjuje Bojan Zeković iz Socijaldemokratske partije.
Preporučujemo
CRNA GORA JOŠ NIJE DOBILA ZAKON O POREKLU IMOVINE Đukanovićevi satovi "otkucali" - zaborav
28. 12. 2025. u 23:01V.K.
POKUŠAJ APARTHEJDA NA CETINjU: Crnogorski košmar za Srbe dostiže vrhunac
27. 12. 2025. u 23:04V.K.
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (1)