HUMANOST VAŽNIJA OD REZULTATA: Održana sportsko humanaitarna manifestacija"Srbi za Srbe"
SPORTSKA, zabavna i iznad svega humanitarna manifestacija "Srbi za Srbe" održana je na plaži Zmijica u Zelenici. Turnir odbojka iz bloka u vodi (3+1), koju je organizovala humanitarna organizacija "Srbe za Srbe" čije je sedište u Herceg Novom okupio je 14 ekipa iz Beograda, Niša i Herceg Novog.
Foto: RT HN
Pobednik je bila ekipa "Banjani Grahovo" , drugoplasirani su bili članovi ekipe "Osveženje 018" iz Niša a na trećem mestu su Novljani odnosno ekipa "Zvijezde".
Kapiten pobedničke ekipe, rukometni trener Petar Kovačević oduševljen je idejom da se ovakvo takmičenje održava u Herceg Novom, a posebno što je zahvaljujući skromnim prilozima prikupljeno oko hiljadu evra pomoći za mlade i porodice kojima je ona potrebna.
Kapiten Aleksandar Mirković, iz niške ekipe i poznati košarkaš Slobodan Miljanić koji je takođe učestvovao u ovom sportsko humanitarnom događaju ističu da ova priča nije vezana samo za Herceg Novi niti samo za sportsko nadmetanje. Najvažnije je, kažu, da se potvrdi želja da pomognemo našim ljudima i Herceg Novi kao grad humanih ljudi. Obećavaju da će učestvovati i u svim narednim sličnim programima.
Učiteljica Ljiljana Ivanović iz Guče objašnjava da je nju privukao humanitarni karakter događaja zbog čega smatra da bi ovu manifestaciju mogli nazvati i „čovek za čoveka".
- Nikome ovde nije bitno odakle smo i ko smo, ali je bitno da smo plemeniti i da pomažemo jedni drugima, kazala je Ivanović.
Preporučujemo
LOKALIZOVAN POŽAR KOD PODGORICE: Vatrogasci stavili pod kontrolu vatrenu stihiju
09. 07. 2021. u 16:30
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)