POSTAVLJAJU KAMERE ZA NADZOR U ŠUMAMA: Ilegalna seča, krivolov i požari idu u prošlost
Iz Agencije za zaštitu životne sredine najavili su da će postavljati kamere u šumama Crne Gore, uz nadu da će stati na kraj ilegalnoj seči, krivolovu i podmetanju požara, te da će uspeti da prate i brojno stanje divljih životinja.
Foto: B. Subašić
Kako je saopštio direktor te institucije, Milan Gazdić, eksperti agencije poslednjih godina primetili su brojne probleme. On je izrazio nadu da će podaci i informacije koje dobiju kroz snimke sa kamera biti od koristi drugim državnim institucijama.
- Sve informacije koje dobijemo delićemo sa nadležnim državnim institucijama i nevladinim sektorom - rekao je Gazdić i dodao da su sada u fazi pripreme terena i da se nadaju da će 99 odsto Crne Gore biti pokriveno.
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)