MIRAŠEVA OTPADNIČKA SEKTA HOĆE DA OTME SVETINJE: Hrvatski istoričar Goran Šarić o izmišljanju crnogorske nacije
HRVATSKI teolog i istoričar Goran Šarić je, govoreći o situaciji u Crnoj Gori, pričao o prošlosti te zemlje i projektu izmišljanja zasebne nacije.
Foto: AP Photo/Risto Bozovic/Jutjub/Bez Cenzure - Zvanični kanal
- Komično je da su se Crnogorci pre izjasnili kao Hrvati nego kao Crnogorci. Naime, vekovima je Crna Gora bila utvrda srpstva. Reći da si iz Crne Gore značilo je da si najveći Srbin. Zbog toga se jedna skupina crnogorskih radnika u 19. veku izjasnila “Hrvatima”, jer zbog aktuelne situacije, odnosno ratova Srba i Turaka, u Turskoj i nije bilo previše popularno biti Srbin. Kako su Hrvati i Srbi tada praktično sinonimi, njima je bilo lakše da kažu da su Hrvati, nego da budu stigmatizovani kao ti ratoborni Srbi koji izbacuju Turke sa Balkana. Zašto se nisu izjasnili kao Crnogorci? Pa tada još ta nacija nije bila izmišljena - istakao je Šarić.
On je po pitanju odbijanja aktuelne vlasti u Crnoj Gori da potpiše Temeljni ugovor sa SPC rekao da je posredi dugoročni projekat stvaranja CPC.
- Iza tog projekta stoji Vatikan. Miraševa otpadnička sekta trebala bi jednog dana preuzeti svu tu imovinu i nakon toga ući u "uniju sa papom".
(Borba)
BONUS VIDEO: POLICAJAC ODLOŽIO ORUŽJE PA SE PREKRSTIO - Uz Božiju pomoć organi reda sačuvali manastir
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)