KO JE UBIO LJUBIŠU MRDAKA? Nikšićani traže rasvetljavanje ubistva sugrađanina
PROŠLO je više od mesec dana od tragičnog događaja – ubistva Ljubiše Mrdaka (51), radnika obezbeđenja nikšićke pošte, koji je izgubio život pokušavajući da zaustavi naoružane maskirane pljačkaše da otmu novac koji je bio namenjen penzionerima.

UBIJEN Ljubiša Mrdak, Foto Privatna arhiva
Ljubiša je stradao, preko 400.000 evra nestalo. Trenutno je sedam osoba obuhvaćeno istragom, ali se još ne zna ko je povukao oroz na automatu i usmrtio Mrdaka, oficira VJ, pripadnika Sedmog bataljona, člana Kluba doborovoljnih davalaca krvi Sveti Sava, učesnika litija za odbranu svetinja SPC u Crnoj Gori.
U nedelju, 12. decembra, u 12 sati građani Nikšića ponovo će se okupiti na Trgu Šaka Petrovića sa zahtevom da se nadležni oglase ko je ubio Ljubišu Mrdaka.
- Državne institucije moraju da znaju da nećemo ćutati na njihovu nemarnost ili nedostatak hrabrosti za rešenje ovog slučaja i shodno tome ćemo sa Trga Šaka Petrovića poslati jasnu poruku da nećemo odustati dok počinioci ovog sramnog dela ne budu privedeni pravdi. Posle obraćanja državnim institucijama blokiraćemo kružni tok na 30 minuta, nakon čega ćemo u koloni poći do nove pošte i zapaliti sveće na mestu gde je naš brat Ljubiša ubijen. Pravda za Ljubišu - navodi se u saopštenju grupe građana, koja je do sada u dva navrata organizovala proteste zbog ubistva Mrdaka.

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)