ODRIČU SE NJEGOŠA I GORSKOG VIJENCA: Sraman udžbenik za osmi razred Crne Gore
U UDžBENIKU za osmi razred Crne Gore tvrdi se da je "istraga poturica" izmišljeni događaj.

Foto Vikipedija
U udžbeniku se još navodi da je Petar Petrović II Njegoš "doprineo uverenju da je bilo "istrage poturica".

Foto: Printskrin
Navodi se da se Njegoševo najpoznatije delo "Gorski vijenac" odnosi na ovaj "izmišljeni događaj".
Ipak, nije samo Njegoš pisao o "istrazi poturica". O tom događaju pisao je i možda najveći istoričar na ovim prostorima Vladimir Ćorović u svom kapitalnom delu "Istorija Srba".

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

SRBIN ČUVAO KLINTONA: Bivši predsednik ostao zatečen - posle svađe saznao Ajkulino poreklo: "Osećao sam da mi ne može ništa" (FOTO)
ČOVEK koji je čuvao Madonu, princa Harija, Bijonse i Naomi Kembel potiče iz stare beogradske porodice.
14. 08. 2025. u 07:43
Komentari (3)