"VRATIO SE NA PRAVU STRANU": Katnić čestitao Abazoviću na potpisanom "memorandumu izdaje"
GLAVNI specijalni tužilac Milivoje Katnić čestitao je potpredsedniku Vlade Dritanu Abazoviću što se, kako je istakao, vratio na pravu stranu.
Foto: Printskrin
– Verujem da ste videli da smo se dva puta rukovali. Radi se o sledećem, ja kao građanin, a i on, smo za samostalnu Crnu Goru, nezavisnu, antifašističku, građansku, multietničku Crnu Goru, koja će svakom građaninu dati, pravo, čast i slobodu. Za ovu godinu dana nije on bio totalno za to, on izgleda da će da se vrati. Postoje razlike između mene i Abazovića u ostvarenju svojih ciljeva, ja sam legalista – kazao je Katnić za Dan.
On je ovo kazao povodom potpisivanja memoranduma o saradnji URA, SNP-a i manjinskih partija, kojeg je u ime političkog saveza potpisao Abazović.
- DPS povratka na vlast nema. Ja sam svoju poziciju objavio ranije i te iracionalne strahove nemam. Ovo je veliki iskorak građanske Crne Gore - kazao je Abazović.
Međutim, tako ne misli jedan od lidera DF Nebojša Medojević, koji taj dokument naziva - memorandumom izdaje!
- Davanje garancija Milu Đukanoviću o imunitetu od bilo kakvog ključnog progona opasna je poruka da naše društvo i njegova elita nemaju hrabrosti niti svesti o značaju pravde za izgradnju jednog slobodnog, demokratskog društva i pravne države. Nuđenje amnestije čoveku koji je razorio moral nacije i naš tradicionalni sistem moralnih vrednosti, uništio privredu, opljačkao građane i državu, stvorio najopasnije narko-kartele za šverc cigareta i droge u Evropi, produbio nasleđene podele, od Crne Gore napravio sigurnu kriminalnu kuću, privatizovao institucije sistema što se ne može drugačije nazvati nego izdaja - kategoričan je Medojević.
Podsetimo, građanski pokret URA, SNP i manjinske partije u aktuelnom sazivu Skupštine Crne Gore potpisali su Memorandum o saradnji, kako bi objedinili znanje, iskustvo i energiju i dali ključni doprinos da Crna Gora postane naredna članica EU.
Memorandum su potpisali Dritan Abazović (URA), Vladimir Joković (SNP), Ervin Ibrahimović (BS), Nik Đeljošaj (AA), Genci Nimanbegu (FORCA), Fatmir Đeka (DP), i Srđan Pavićević (CIVIS).
MIR VEĆ U MARTU, UKRAJINA IDE NA IZBORE I REFERENDUM? Rojters ekskluzivno objavio detalje mirovnog sporazuma, ali jedna stvar koči sve
AMERIČKI i ukrajinski pregovarači razgovarali su o ambicioznom cilju da Rusija i Ukrajina postignu mirovni sporazum do marta, iako je taj rok verovatno nerealan zbog nedostatka dogovora o ključnom pitanju teritorije, prema rečima tri izvora upoznata sa razgovorima, ekskluzivno je objavio Rojters.
06. 02. 2026. u 22:55
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)