ANDRIJA MANDIĆ PROGLASIO VELIKU POBEDU: Sprečeno zaduženje Crne Gore od 1,4 milijarde evra
LIDER Nove srpske demokratije Andrija Mandić saopštio je da je suma od 1,4 milijarde evra koje je planirala Vlada Zdravka Krivokapića da u narednoj godini zaduži građane Crne Gore je polovina od sume u kojoj su Vlade DPS-a od 2006. do 2020. godine zaduživale Crnu Goru.
Foto: V. K.
- Kao odgovorni ljudi nismo dozvolili da dođe do novog zaduženja, uz saglasnost ostalih kolega iz parlamentarne većine i da rizikujemo opstanak ove zemlje, da rizikujemo da se sve uruši sto su radile sve genracije pre nas, kazao je Mandić na konferenciji za novinare, dodajući da je "danas odneta velika pobeda koja će omogućiti građanima da mogu bezbrižno da spavaju i da ne brinu šta će biti za nekoliko meseci ili godinu".
- Imamo priliku da i u samom skupštinskom zasedanju pronađemo načina da kroz amandmane koje budemo predlagali pronađemo sve one druge stavke za koje procenjujemo da nisu celishodne, da nisu u ovom trenutku potrebne građanima Crne Gore i da omogućimo da se sredstva usmere onima kojima su najpotrebnije. Poslanici Demokratsog fronta neće odustati od amandmana koje su predložili naši poslanici. On će svakako o rashodnim stranama i zaduženjima koje planira Vlada pronaći dovoljno prostora da pred javnošću Crne Gore pokažu da može da se obezbedi ono što oni predlažu na uštrb nekih elemenata za koje projenjuju da u ovom trenutku nisu bitni i važni za građane Crne Gore - poručio je Mandić.
Preporučujemo
AMERIČKI PLAN ZA CRNU GORU Iz URE poručuju: Novi premijer mogao bi biti Albanac?
21. 12. 2021. u 13:06
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)