"INSISTIRAĆEMO NA OSTVARIVANJU PRAVA SRBA U CRNOJ GORI": Starović - "Apelujemo da se poštuje demokratska volja građana"
DRŽAVNI sekretar u Ministarstvu spoljnih poslova Nemanja Starović, gostujući na RTS-u, rekao je povodom dešavanja u Crnoj Gori da Srbija niti može, niti želi da se meša i utiče na dinamiku političkih procesa u Crnoj Gori, ali da ono što, kako je rekao, možemo i moramo jeste da apelujemo i insistiramo na ostvarivanju svih ličnih i kolektivnih političkih prava Srba u Crnoj Gori, saopštili su iz ovog minstarstva.

Nemanja Starović, Foto Tanjug
- Apelovali bismo da se demokratska volja građana Crne Gore i u turbulentnim političkim okolnostima preko parlamenta preslika na vladu Crne Gore i druge organe izvršne vlasti - rekao je Starović.
Prema njegovim rečima, nadamo se da će nova vlada u Crnoj Gori, bez obzira na to ko će je činiti, napraviti nekoliko koraka koji će se pozitivno odraziti na naše odnose, a koji se tiču potpisivanja Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom, organizacije slobodnog popisnog izjašnjavanja građana, ozbiljnijeg razmatranja inicijative „Otvoreni Balkan“ i ukidanja štetne odluke o proterivanju našeg ambasadora Vladimira Božovića.
„Kurti neće dobiti podršku da onemogući glasanje Srba na Kosmetu“
Na pitanje o predlogu Prištine od četiri tačke koje se odnose na to kako bi mogli da se na Kosovu i Metohiji održe izbori 3. aprila, Starović je rekao da su to pre svega nekakve lepe želje pripadnika privremenih institucija samouprave u Prištini i naglasio da je za nas važno da će naši sunarodnici na KiM moći da glasaju.
Prema njegovim rečima, to je nešto za šta imamo podršku najvećeg dela međunarodne zajednice i da ta podrška treba da se pretoči u konkretne mere.
Starović je naveo da bi najbolje bilo da se držimo pozitivne ustaljene prakse da se izbori odvijaju uz podršku Misije OEBS i dodao da mu je žao što OEBS nije bio na visini zadatka kada je reč o realizaciji referenduma o promeni Ustava Srbije 16. januara na KiM.
Kako je rekao, Srbi na KiM će sigurno moći da glasaju na predstojećim izborima na biračkim mestima na kojima su navikli da glasaju.
- Siguran sam da Kurti neće imati podršku da Srbe onemogući da glasaju na izborima - kazao je državni sekretar.
BONUS VIDEO:
U BARU POTPISAN MEMORANDUM: Finansijska podrška parovima za vantelesnu oplodnju
Preporučujemo

SMENjEN ALEKSA BEČIĆ: Za smenu predsednika Skupštine Crne Gore glasalo 43 poslanika
07. 02. 2022. u 20:27

HOR ĆE PEVATI NA SAHRANI: Ovako će Saša Popović biti ispraćen na večni počinak, opelo će služiti više sveštenika
KREATIVNI direktor "Granda" Saša Popović preminuo je 1. mata u bolnici u Parizu, a u četvrtak će biti sahranjen na Bežanijskom groblju i njegovi najmiliji će ga ispratiti uz hor.
04. 03. 2025. u 17:37

"BIĆETE UHAPŠENI ILI PROTERANI" Tramp zapretio studentima ako započnu nezakonite proteste
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će ukinuti savezno finansiranje fakultetima, školama i univerzitetima koji omogućavaju „nezakonite proteste“.
04. 03. 2025. u 15:24

"HOĆU EUTANAZIJU" Vedrana Rudan donela odluku: "Rekla sam deci da je gotovo, neću da umirem na rate"
ZA lečenje joj je bilo potrebno dosta novca, a deo je stigao iz Srbije, od direktora izdavačke kuće koja objavljuje njena dela.
03. 03. 2025. u 09:53
Komentari (0)