KRIVOKAPIĆ SE ŽALI NA ABAZOVIĆA: Donosimo važne odluke, a njega nema na sednicama
KRIVOKAPIĆ, odlazeći premijer Crne Gore, je u intervjuu za Dan rekao da je manjinska vlada, koja samo u određenim medijima deluje ozbiljno, u suštini veoma neozbiljan i rizičan eksperiment.

Foto: Tanjug/Rade Prelić
Krivokapić je u intervjuu za Dan rekao da se ne zna ni ko će učestvovati u takvoj vladi, niti da li postoji definisana agenda za unutrašnju i spoljnu politiku.
- Ako bude zavisila od podrške DPS-a, takva vlada će biti na kontrolnom daljinskom upravljaču te partije, što znači da i rok njenog trajanja zavisi isključivo od volje tog subjekta, koji je izgubio poslednje parlamentarne izbore, rekao je Krivokapić.
On je najavio da će podržati onaj politički pokret koji u prioritetu delovanja ima za cilj unapređenje kvaliteta života, afirmaciju pravne države i jasnu odlučnost da se bori protiv svih vidova korupcije.
Krivokapić je rekao da nije razgovarao sa Dritanom Abazovićem.
- Iako Vlada redovno održava sednice, shodno Ustavu, aktuelni potpredsednik se već duže vreme ne pojavljuje na njima iako se donose veoma važne odluke, koje utiču na svakodnevicu građana Crne Gore. S druge strane, ne želim da sa odgovornim ministrima doprinesem bilo kakvom zastoju, kako na unutrašnjem, tako ni na spoljnopolitičkom planu - poručio je Krivokapić, prenela je RTCG.
Preporučujemo

ĐUKANOVIĆ ŠALjE VOJNU POMOĆ UKRAJINCIMA! Evo šta će Crna Gora donirati Kijevu
01. 03. 2022. u 17:31

CRNA GORA SE PRIDRUŽILA SANKCIJAMA RUSIJI! Zatvorili vazdušni prostor za ruske avione
01. 03. 2022. u 09:43

"SVE JE RUSIJA, SAMO JE KOSOVO SRBIJA!" Podrška pravoslavnoj braći iz Nikšića - Putine, Srbine! (VIDEO)
28. 02. 2022. u 19:16 >> 19:17

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

"SAZNAO SAM ZA NjENE AVANUTE" Kemiš u otvorenom pismu o razvodu: "Početkom decembra iselio sam se iz zajedničkog stana"
"OVIM sam želeo da okončam jedan ružan period u mom životu..."
09. 05. 2025. u 11:18
Komentari (0)