ŠTA SE TO RADI U LUCI BAR? Ambasadorka Velike Britanije progovorila o kriminalu u Crnoj Gori
PROCENjUJE SE da se samo preko Luke Bar svake godine prokrijumčari preko dve milijarde cigareta, koje zatim ulaze na ilegalna tržišta širom Evrope, kazala je danas ambasadorka Velike Britanije u Crnoj Gori Karen Medoks.
Foto Privatna arhiva
Prema rečima ambasadorke, preko 300 miliona evra samo šverc cigareta košta ekonomije Zapadnog Balkana.
- To su izgubljeni prihodi svake godine. To je novac koji se može potrošiti na škole, bolnice ili puteve, ali umesto toga ide u džepove kriminalaca. Stabilnim zemljama potrebne su jake demokratske institucije, kako bi se borile protiv organizovanog kriminala i korupcije - poručila je ambasadorka Velike Britanije u Crnoj Gori Karen
Medoks navodi “zna se da je Zapadni Balkan geografsko čvorište za kretanje migranata, ilegalnih droga, oružja i cigareta u Zapadnu Evropu”.
- Znamo da organizovane kriminalne grupe krijumčare nedozvoljenu robu kroz morske luke Drač i Bar, te kopnom iz Grčke i Bugarske. Znamo da opasna i nedozvoljena roba stiže na ulice Ujedinjenog Kraljevstva – i drugih gradova u Evropi – dolazeći preko Zapadnog Balkana - istakla je Medoks.
Preporučujemo
NA PENZIJU 10 ODSTO: Za korisnike Fonda PIO najavljena još dva povećanja do avgusta
23. 03. 2022. u 06:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (3)