UNOSILI MOBILNE PRITVORENICIMA: Uhapšeni stražar i dve žene u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu

SLUŽBENICI Odeljenja bezbednosti Danilovgrad, u saradnji sa službenicima Uprave za izvršenje krivičnih sankcija, uhapsili su Ž. T. (30) iz Podgorice, zatvorskog policajca u Spužu, zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja, kao i A. R. (32) i A. R. (37) zbog sumnje da su mu pomagale.

УНОСИЛИ МОБИЛНЕ ПРИТВОРЕНИЦИМА: Ухапшени стражар и две жене у Заводу за извршење кривичних санкција у Спужу

Foto N. Fifić

- Sumnja se da je Ž. T. tokom septembra i oktobra 2022. godine, u više navrata unosio mobilne telefone pritvorenicima u Istražnom zatvoru Podgorica, a da je nakon unošenja mobilnih telefona dobijao određenu sumu novca.

- On je po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu uhapšen, a nakon saslušanja određeno mu je zadržavanje do privođenja sudiji za istragu - saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore, čiji su pripadnici identifikovali i dve žene koje su bile uključene u organizovano unošenje mobilni telefona u Istražni zatvor, nakon čega su i njima stavljene lisice na ruke.

Policija sumnja da su one u više navrata obezbedile mobilne telefone koje je zatvorski policajac Ž. T. unosio pritvorenicima, za šta su dobijale novčanu nadokandu koju su delile sa Ž. T. I njima je određeno zadržavanje do privođenja kod sudije za istragu.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!