ZBOG NEZAKONITOG OTKAZA ODŠTETA 32.000 EVRA : Dr Nikola Fatić dobio još jedan sudski spor protiv Kliničkog centra Crne Gore
VASKULARNI hirurg dr Nikola Fatić dobio je još jedan sudski spor protiv Kliničkog centra Crne Gore, čiji mu je menadžment predvođen tadašnjim direktorom, perjanicom i potpredsednikom Žukanovićeve DPS svojevremeno uručio otkaz.

Foto: S. D./Privatna arhiva
Naime, sudija Osnovnog suda u Podgorici Katrina Janković, donela je presudu kojom usvojen tužbeni zahtev Nikole Fatića, uz obavezivanje Kliničkog centra Crne Gore da mu na ime naknade štete po osnovu izgubljene zarade zbog nezakonitog otkaza ugovora o radu, za period od 16. marta 2018 do 26. oktobra 2021.godine, isplati, sa kamatom, 32.572,78 evra, uz obavezivanje na plaćanje troškova postupka od 1.530,00 evra), u roku od osam dana po pravosnažnosti presude pod pretnjom prinudnog izvršenja, saopštio nam je pravni zastupnik dr Fatića, advokat iz Bara Đorđe Đikanović.
Kako se kaže u presudi, navedeni iznos je posledica nezakonitih odluka o prestanku radnog odnosa dr Fatića, donetih od strane tužene institucije, zbog navodno počinjenih povreda radnih obaveza, a koje odluke su kao nezakonite poništene od strane Osnovnog suda u Danilovgradu. Odnosi se na neisplaćene zarade za period u kome je dr Fatić bio onemogućen da radi kao specijalista vaskularne hirurgije, od 16. marta 2018. godine kada je rešenjem suspendovan, pa sve do 26. oktobra 2021.godine, kada je ponovo stupio na radno mesto.
- Nešto ranije, presudom Osnovnog suda u Podgorici utvrđeno je da je dr Nikola Fatić trpeo i zlostavljanje na radu kod poslodavca Kliničkog Centra od avgusta 2017. godine, pa sve do otkaza ugovora o radu - kaže Đikanović, koji ističe da je poslodavac shodno odredbama Zakona o obligacionim odnosima dužan da nadoknadi štetu koju zaposleni pretrpi na radu, odnosno u vezi sa radom.
Preporučujemo

NAJAVA IZ LOKALNE UPRAVE U BIJELOM POLjU: Ćehotina-zaštićeno područje
16. 01. 2023. u 21:55

RAIČEVIĆ REKORDER: Najmlađi predsednik opštine Bar i jedini do sada u trećem mandatu
12. 01. 2023. u 08:20

TUKLI I POVREDILI LEKARA: Skandal u Hitnoj pomoći u Podgorici, uhapšene dve osobe
09. 01. 2023. u 14:02

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (1)