CEO NIKŠIĆ TUGUJE: Sveštenik stradao u saobraćajnoj nesreći, povređeni njegovo dvoje dece i supruga
VELIKA tuga obavila je večeras Nikšić posle teške saobraćajne nesreće u kojoj je nastradao Vlado Jaramaz (43), sveštenik, suprug i otac dvoje dece, neraskidivi deo ovog kultnog grada.

Foto: Društvene mreže
Neverica se uselila među brojnim prijateljima porodice Jeramaz.
-Od večeras nebesa se raduju Vladovom liturgijskom pojanju - kažu Nikšićani i Podgoričani.
Vladimir Vlado Jaramaz je bio parohijski đakon Sabornog hrama Vaskrsenja Hristovog u Podgorici. Rođen je u Nikšiću 1980. godine, studirao je Bogoslovski fakultet u Foči i Beogradu, kao i fakultet Vizuelnih umjetnosti u Podgorici. U čin đakona rukopoložen je 6. januara 2010. godine, a činom protođakona odlikovan je 21. februara 2015. godine.
Nesreća se dogodila između 14 i 15 sati, na magistralnom putu Nikšić-Podgorica, u mestu Brlja, nadomak grada, kod benzinske pumpe, kada su se čeono sudarila dva automobila. Jaramaz je u automobili bio sa suprugom i dvoje dece, koji su prevezeni u nikšićku Opštu bolnicu.
- D. J. (7) je sa lakšim povredama na Odeljenju hirurgije, dok A. J. (12) ima povredu glave i upućena je u Klinički centar. Njihova majka zadobila je lakše telesne povrede i smeštena je na Odeljenju hirurgije - kazali su iz Opšte bolnice.
Vozač iz drugog automobila takođe je hospitalizovan na hirurgiji ove zdravstvene ustanove.
Za sada nisu poznate okolnosti koje su dovele do ove tragedije.
Sahrana u nedelju 22. januara
I Mitropolija crnogorsko-primorska oglasila se povodom ove tragedije.
- Otac Vladimir Jaramaz u čin đakona rukopoložen je 6. januara 2010. godine, a činom protođakona odlikovan je 21. februara 2015. godine. Iza sebe je ostavio suprugu Milicu i ćerke Angelinu i Divnu. Porodica će saučešće primati u subotu 21. januara u Hramu Svetih apostola Petra i Pavla u Nikšićkom groblju od 10 do 16 časova. U nedelju 22. januara u osam časova biće služena liturgija za upokojene. Saučešće će porodica primati do 13.30 časova, kada će povorka krenuti ka Sabornoj crkvi Svetog Vasilija Ostroškog. Sahrana protođakona Vladimira Jaramaza obaviće se u nedelju, 22. januara, na gradskom groblju u Nikšiću, posle opela u Sabornoj crkvi Svetog Vasilija Ostroškog, u 14 časova. Večan ti pomen u Carstvu nebeskom, dragi oče! - navodi se u saopštenju Mitropolije crnogorsko-primorske.
Inače, Vladimir je, u vreme litija, bio pojac blaženopočivšem mitropolitu Amfilohiju.
BONUS VIDEO - MESTO STRAVE U ZEMUNU: Ovo je kuća u kojoj je u zamrzivaču pronađena beba
Preporučujemo

STRAVIČNA NESREĆA NA PUTU ZA NIKŠIĆ: Poginuo protođakon Vlado Jaramaz
20. 01. 2023. u 16:55

POVREĐENO VIŠE OSOBA U LANČANOM SUDARU: Teška saobraćajna nesreća kod Kragujevca
20. 01. 2023. u 13:09

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (0)