PODIGNUTA OPTUŽNICA PROTIV ČAĐENOVIĆA: Specijalni tužilac Crne Gore bio u kavačkom klanu
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) podiglo je optužnicu protiv bivšeg specijalnog državnog tužioca Saše Čađenovića. Optužnica je dostavljena danas Višem sudu u Podgorici.

Foto: S. Đokić
SDT je bio zakonski u obavezi da podigne optužnicu do sutra.
Osim optužnice, u Viši sud stigao je i predlog za produženje pritvora bivšeg tužioca, prenosi RTCG.
Podsetimo, Čađenović je uhapšen u decembru prošle godine, zbog sumnje da je na funkciji koju obavlja počinio krivično delo stvaranja kriminalne organizacije i šest krivičnih dela zloupotrebe službenog položaja.
Uhapšen je po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT).
Njemu se na teret stavlja da je od sredine 2020. do ove godine postao pripadnik kriminalne organizacije „kavački klan“, sa ulogom i zadacima da kao specijalni tužilac u ovom tužilaštvu, a po uputstvima i naredbama organizatora, ne preduzima krivično gonjenje i ne pokreće krivične postupke protiv organizatora i članova kriminalne organizacije.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)