SVE ISTO, SAMO KATNIĆA NEMA: U Višem sudu u Podgorici nastavljen proces za „državni udar“

Veliša KADIĆ

13. 06. 2023. u 19:00

SUĐENjE u ponovljenom postupku grupi koja se tereti za terorizam i pokušaj navodnog državnog udara na dan izbora 16.oktobra 2016.godine nastavljeno je u Višem sudu u Podgorici.

СВЕ ИСТО, САМО КАТНИЋА НЕМА: У Вишем суду у Подгорици настављен процес за „државни удар“

V.K.

Postupak je krenuo od početka, a svi optuženi su ostali su negirali krivicu i navode optužnice. Okrivljeni Andrija Mandić udaljen je iz sudnice  nakon što ga je sud opomenuo da nema pravo da postavlja pitanja  sudu i tužilaštvu. On i Milan Knežević su saopštili da traže odgovornost SDT-a zbog čega i posle političkih promena nastavljaju progon čelnika njihove koalicije Za budućnost Crne Gore.

-Sve je isto samo Katnića nema. Očigledno da su u SDT i prethodno sudsko veće bili u zajedničkom zločinačkom poduhvatu. Ovaj  postupak ima političku pozadinu - rekao je Mandić, dok je Knežević dodao da postupak SDT-a u ovom trenutku deluje za račun stranih ambasada.

On je naveo da treba ispitati tužiteljku Jelenu Protić da li ima neka saznanja o ukidanju zabrane ulaska Belivuku i Miljkoviću u Crnu Goru. Optuženi Bratislav Dikić, bivši čelik srpske Žandarmerije, ponovio je da je SDT tokom ranijeg sudskog postupka  kao i u istrazi vršio pritisak na njega. On je rekao da mu je SDT u vreme Milivoja Katnića nudio i novac da prizna krivicu i optuži lica sa ove optužnice.

- SDT, Saša Čađenović je prvo ponudio 50.000 evra, odbio sam.  Onda, 100.000, i to sam odbio. Rekao je da ću biti osuđen na 15 godina i da ću umreti u zatvoru - kazao je Dikić.

Apelacioni sud je ranije ukinuo presudu kojom je 13 optuženih osuđeno na oko 70 godina  zatvora. Postupak je vraćen na ponovno suđenje Višem sudu u Podgorici pred novim sudskim većem.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ODREKLA SE JAVNO RUSIJE, PA ODMAH DOŽIVELA OVO! Velika ruska zvezda nije ni sanjala da šta će da joj se desi