„CRNOGORSKE VLASTI SE ODREKLE METOHIJE“: Mitropolit Joanikije na skupu u Podgorici
MITROPOLIT crnogorsko-primorski Joanikije rekao je da je „verujući pravoslavni narod u Crnoj Gori nosilac kosovskog zaveta”.

Foto: Fejsbuk/Vremenska.Prognoza By Dušan
Mitropolit je govorio na skupu „Crna Gora kad posta Kosovo, Obilić se rodio ponovo” ispred Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici, gde je rekao da se „Crna Gora odreče Metohije”.
- Crna Gora se odreče – ne narod nego vlasti, velikaši koji nisu do kolena onim prethodnim velikašima, ali zapalo ih je pa su se tako lako u ovo novo vreme, još u vreme bombardovnja odrekli Metohije, Pećke patrijaršije i Visokih Dečana - kazao je Joanikije.
Prema njegovim rečima, zavet ne nose velikaši, nego Miloš Obilić, a to može biti pojedinac, a može biti i ceo narod.
- Ja sada mislim da je verujući pravoslavni narod u Crnoj Gori nosilac kosovskog zaveta i to potvrđuje i svedoči svaki dan - zaključio je Joanikije.

TRAMP SE OGLASIO: Postignut dogovor sa Ukrajinom
AMERIKA je postigla dogovor sa Ukrajinom o retkim metalima, saopštio je američki lider Donald Tramp, javlja Rojters.
24. 03. 2025. u 18:53

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

Nevin ležao u zatvoru 46 godina, sada dobija MASNU ODŠTETU - ali štetu ništa neće moći da umanji
ODŠTETA iznosi oko 83 dolara po danu za svaki dan koji je Ivao Hakamada proveo u zatvoru.
25. 03. 2025. u 10:23
Komentari (0)