PLIVAČKI MARATON ZA BAZEN U BARU: Najstariji učesnik najbrži, plivali i Beograđani
OD 16 do 58 godina imali su učesnici plivačkog maratona koji su preplivali šest kilometara od Sutomora do Bara, u talasima i po vetru a plivali su kako bi skrenuli pažnju javnosti da u lučkom gradu nema bazena.

Foto: B.Dabić
Već dve decenije Barani čekaju na bazen koji obećan početkom 21. veka. Preko 3000 dece u ovom period prošlo je kroz školu plivanja koja se održava samo u letnjim mesecima. Interesovanja ima i taj broj bi bio mnogo veći kada bi Bar imao bazen te bi se plivanjem i sportovima u vodi deca i odrasli mogli baviti svih 12 meseci.

Foto: B.Dabić
- U Baru ne postoji plivački bazen i mi smo taj problem prepoznali i organizovali, četvrtu godinu zaredom, plivački maraton kako bi skrenuli pažnju ljudima iz Opštine i Vlade na neophodnost izgradnje otvorenog i zatvorenog olimpijskog bazena u Baru. Vaterpolom i plivanjem bi se, na taj način, mogli baviti tokom cele godine, a ne da zavisimo od vremena i da treninzi traju samo dva meseca na moru, kazao je profesor fizičke kulture Đorđe Okuka koji uz podršku Plivački- vaterpolo klub (PVK) Mornar i prijatelja organizuje plivački Maraton za bazen od Sutomora do Bara.

Foto: B.Dabić
Opština je odredila lokaciju pored sportske hale, raspisan je konkurs za idejni projekat, odobrena su sredstva od 35 hiljada evra za idejni projekat. Organizatori maratona se nadaju da će se uskoro u saradnji Opštine i Vlade pristupiti izgradnju.
Ispred PVK Mornar Dalibor Pelević ističe da je osnovni cilj plivačkog maratona – “da skrenemo pažnju Opštini Bar i Vladi Crne Gore da Bar kao jedan od najlepših primorskih gradova na Jadranu zaslužuje da ima bazen. Imaju ga Budva, Kotor, Herceg Novi, Podgorica, Nikšić, sigurni smo da ga i Bar zaslužuje”.
- Određene aktivnosti smo već preduzeli i koliko vidimo iz odgovora kabineta predsednika Opštine imamo i neke pomake, kaže Pelević ističući očekivanje da sledeće godine u Baru bude postavljen kamen temeljac za bazen.

Foto: B.Dabić
- Idemo dalje do izgradnje bazena, naglasio je Pelević ističući zadovoljstvo što su svi učesnici plivačkog maratona, njih 12 od kojih su bile dve dame, uspešno savladali dionicu od šest kilometara od Sutomora do Bara.
Za stotinu minuta dionicu je preplivao najstariji učesnik Šefko Gaši Špic koji je u 58. godini životne dobi, a ovo mu je 23 maraton.
- Najstariji sam od učesnika u ovogodišnjem Maratonu za bazen. Plivam po tri- četiri kilometra dnevno tokom dva mjeseca u godini. Da imamo bazen u Baru, plivao bi i tokom ostalih godišnjih doba, kazao je Špic.

Foto: B.Dabić
Najmlađa učesnica plivačkog Maratona za bazen koji je održan je Stela Kozarski (16) iz Beograda.
-Prvi put sam plivala, motivisali su me more i plivanje u moru, koje volim. Bar zaslužuje bazen. Plivanjem se ne bavim profesionalno, plivam samo leti kada dođem iz Beograda. Moj deda, Milan Kozarski, bio je pomorac i ceo svoj radni vek proveo u Prekookeanskoj plovidbi u Baru. Smatram da Baru nedostaje bazen, kaže Stela uz koju je plivao i otac Darko.

DRŽAVA ODREDILA OGROMAN POREZ ZA KUĆU ŽELjKA MITROVIĆA: Evo koliko mora da plaća
DRŽAVA je odredila ogroman porez za kuću Željka Mitrovića.
01. 04. 2025. u 14:12

PROCURIO POVERLjIVI DOKUMENT IZ PENTAGONA: Evropa nek se brani sama u slučaju ruskog napada, druga država je glavna pretnja
SUPROSTAVLjANjE ruskoj agresiji, nekada jedna od ključnih tačaka Nacionalne odbrambene strategije iz 2022. godine tokom administracije Džozefa Bajdena, tri godine kasnije više nije među najvažnijim prioritetima Sjedinjenih Američkih Država.
01. 04. 2025. u 12:17

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)