ŠVEDSKA IZRUČUJE CRNOJ GORI DRŽAVLJANINA SRBIJE: Erić osumnjičen za kopanje tunela do depoa Višeg suda u Podgorici
DRŽAVLjANIN Srbije Vladimir Erić, jedan od osumnjičenih za kopanje tunela do depoa Višeg suda u Podgorici, u sredu, 20. marta, biće izručen Crnoj Gori, saznaje podgorički Dan.
Viši sud u Podgorici, Foto V. Kadić
On je uhapšen 14. oktobra prošle godine na aerodromu u Stokholmu, a Švedska je kasnije odobrila njegovo izručenje Crnoj Gori.
Tek nedavno, pola godine nakon otkrivanja tunela, Viši sud u Podgorici završio je popis nestalih stvari, koji je dostavljen Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici. Iz tog tužilaštva su saopštili da detalje istrage ne mogu da obelodane, pa nisu odgovorili ni na pitanje Dana da li su identifikovani nalogodavci i da li se nazire motiv prokopavanja prolaza do depoa Višeg suda.
"Pomenuti predmet je u postupku istrage. Postupajući tužilac preduzima sve zakonom propisane mere i radnje u cilju rasvetljavanja odlučnih činjenica. Radi zaštite interesa postupka, zasad ne možemo saopštiti više informacija", rekao je u odgovoru za Dan rukovodilac ODT-a u Podgorici Duško Milanović.
Dodao je da će javnost biti blagovremeno obaveštena o odluci u ovom predmetu.
Tunel do depoa Višeg suda otkriven je u septembru prošle godine. Zbog kopanja tunela do Višeg suda, na poternici su i dalje osumnjičeni Veljko Marković, Milan Marković i Dejan Jovanović iz Loznice. Na spisku osumnjičenih su i Katarina Baćović, Marjan Vuljaj, Ivica Piperović i Nikola Milačić. Oni su tokom istrage uhapšeni, ali im je Vrhovni sud nedavno ukinuo pritvor.
Tokom popisa je utvrđeno da su iz dokaza nestali telefoni, oružje i manja količina narkotika.
BONUS VIDEO: NEKOLIKO MINUTA SA: Razgovor sa majstorom parfema Nemanjom Jovanovim
Preporučujemo
SVE VIŠE GRAĐANA ZA IZLAZAK CRNE GORE IZ NATO-a: Podrška pala za 12 odsto
15. 03. 2024. u 11:27
PRETEĆI MEJL STIGAO NA ADRESU ŠKOLE: Drama u Crnoj Gori, pominjali granate i mitraljez
15. 03. 2024. u 09:44
SKANDAL: Rimokatolička crkva primila Miraševog vladiku u zvaničnu posetu
14. 03. 2024. u 14:53
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)