UVEDENA PRINUDNA UPRAVA U ŠAVNIKU I ANDRIJEVICI: Vlada Crne Gore odlučila - Lokalni izboru u Budvi 26. maja

В.К.

29. 03. 2024. u 06:00

MINISTAR javne uprave Maraš Dukaj saopštio je da je uvedena prinudna uprava u opštinama Šavnik i Andrijevica.

УВЕДЕНА ПРИНУДНА УПРАВА У ШАВНИКУ И АНДРИЈЕВИЦИ: Влада Црне Горе одлучила - Локални избору у Будви 26. маја

V.K.

- Vlada je donela odluku da uspostavi prinudnu upravu, odnosno odbor poverenika. Nije obaveza Vlade da preuzima posao opština. Pomenute opštine nisu postupale u skladu sa zakonom. Trenutno stanje je neodrživo, rekao je Dukaj.

On je novinarima nakon sednice Vlade rekao da su skrenuli pažnju za ove dve opštine, ali i Budvu u kojoj će se vanredni lokalni izbori održati 26.maja.

-Budva nije uspela da realizuje obaveze i skratila je sebi mandat. Andrijevica nije ni pokušala da sprovede odluku Vlade dok Šavnik nije u skladu sa zakonom realizovao sve obaveze. Oni su samo produžili strateški plan, a ne usvojili novi, podsetio je Dukaj.

Vlada Crne Gore dala je skupštinama opština Budva, Šavnik i Andrijevica , koje već duže imaju probleme u radu, rok do 25.marta da donesu neophodne odluke i strateške planove razvoja. Kako to nisu ispinule u Budvi su raspisani izbori, dok je u preostale dve opštine „ušla“ prinudna uprava.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SUPER AKCIJA, OPREMITE DOM I UŠTEDITE I PREKO 40%