HERCEG NOVI GRADI NOVU AUTOBUSKU STANICU: Otvaranje najavljeno za proleće 2025.
U Igalu, po planu, teče izgradanja nove, glavne hercegnovske autobuske stanice i pristupne saobraćajnice. Traju radovi na konstrukciji budućeg objekta, koji bi trebalo da bude završen do kraja leta, a nova autobuska stanica otvorena na proleće 2025. godine.

fOTO: V.V.
– Građani će uskoro moći da vide telo buduće autobuske stanice. Nakon toga planiramo da završimo unutrašnje i završne radove, što bi trebalo da traje šest do osam meseci. Generalno, u dobrim rokovima smo i planiramo da naš dio posla završimo u martu naredne godine – informiše projektni menadžer, inženjer Đorđe Žagrić.
Ulaz na novu autobusku stanicu biće u sklopu pristupne saobraćajnice, a kompleks uključuje i zgradu za koju će lokalna uprava raspisati konkurs, kojim će rešiti namenu objekta.
Prema rečima inženjera Žagrića jedini izazov je uskladiti izgradnju pristupne saobraćajnice sa ostalim objektima.
Ovaj projekat vredan je 4,7 miliona evra.
Podsetićemo, gradnja glavne autobuske stanice planirana je u Herceg Novom duže od decenije, a kako su se smenjivale gradske vlasti menjale su se i ideje o lokaciji za ovaj važan objekat. Onda je 2017. lokalni parlament odlučio da to bude naselje Šištet u Igalu, što se pokazalo kao dobar izbor, tim pre što je zemljište u opštinskom vlasništvu a sva istraživanja su potvrdila sigurnost terena. Osim toga prednost je i u činjenici da ova lokacija gravitira prema graničnim prelazima sa Hrvatskom ali i prema kraku buduće zaobilaznice i brze trase magistrale koje započinju u Sutorini.
Postojeću, po kapacitetima odavno prevaziđenu autobusku stanicu u centru Herceg Novog, građenu pre više od pola veka, kupila je 2017. godine podgorička firma za 370 hiljada evra od kompanije „Vektra Boka“.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (0)