KORAK KA GRADNJI NOVE BOLNICE: Novosađani ponudili povoljnu i ispravnu studiju izvodljivosti
Hercegnovska lokalna uprava i Ministarstvo zdravlja inicirali su izgradnju nove gradske bolnice umesto one u Meljine, nekada ugledne vojne bolnice.

fOTO: RTHN
Problemi se u ovoj ustanovi gomilaju od kada je vlasnik kompleksa Atlas grupa Duška Kneževića. Sve nepokretnosti su sada pod privremenim merama ili hipotekama, u sudskim postupcima koji mogu trajati godinama, a bolnica skoro dve godine radi kao organizaciona jedinica KBC Kotor.
Na tenderu za izradu studije izvodljivosti izgradnje nove bolnice u Meljinama jedinu ispravnu i povoljnu ponudu dostavio je novosadski konzorcijum DBA DOO i E3 konsalting. Procenjena vrednost javne nabavke bila je 45 hiljada evra a konzorcijum je ponudio 39,9 hiljada. Rok za žalbe ističe 30. novembra.

fOTO: RTHN
Prema rečima sekretara za prostorno planiranje i izgradnju u Opštini Herceg Novi Vladislava Velaša, na tender se javila ozbiljna firma, a studija će poslužiti za pripremu tehničke dokumentacije i raspisivanje konkursa za arhitektonsko-urbanističko rešenje, kao i za potvrdu kapaciteta predviđenih urbanističko-tehničkim uslovima.
Velaš ističe da novosadska firma trenutno radi dva projekta, na jednom su partneri za VMA, a na drugom za Sremsku Kamenicu. Studija, kaže Velaš treba da odgovori na brojna pitanja, da ispita lokaciju, kapacitete i oceni šta može, a šta ne. Takođe, treba da potvrdi kapacitete koji su predviđeni u izdatim urbanističko-tehniočkim uslovima i pruži jasne smernice za nastavak postupka i javni poziv za izradu idejnog rešanja, koji može biti raspisan pre kraja godine. Nova bolnica trebalo bi da ima kapacitet 150 kreveta, planirana je na katastarskoj parceli 314 Podi.

(MAPA) ŽESTOKE BORBE KOD POKROVSKA: Puca ukrajinska odbrana, front je postao "pakao"
NA FRONTU kod Pokrovska ponovo se vode žestoke borbe. To područje postalo je epicentar ruskih napada, a ukrajinski mediji i vojska opisuju situaciju kao izuzetno teška.
14. 05. 2025. u 08:43

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"JA NE MOGU DA NASTAVIM BEZ TEBE" Potresna objava Nataše Ninković: "Ovo je najusamljeniji dan mog života" (FOTO)
NEMA dana kad ne misli na svoju majku...
14. 05. 2025. u 11:32
Komentari (0)