ŠTRAJK NA KOLOSEKU? Radnici ŽPCG sa ministarkom saobraćaja traže rešenje
VOZOM iz Podgorice danima se, zbog kvarova, ne može ni do Bara ni do Nikšića, železnički saobraćaj funkcioniše samo na međunarodnoj liniji.
žcg-prevoz.me
Kolaps bi mogao da potraje ukoliko Uprava Železničkog prevoza Crne Gore ne povuče do sada tri uručena otkaza i anekse ugovora kojim bi zaposlenima zabranili da rade i kod privatnika. Ukoliko to ne učine, mašinovođe i pregledači vozova kreću u štrajk, te ni ispravne vozove neće imati ko da pokrene. Kako bi se našao način da se reši spor radnika sa upravom železnice i okonča haos koji je nastao, sindikalci su juče više od tri sata pregovarali sa resornom ministarkom Majom Vukićević.
Prema rečima Miroslava Babovića, koji zastupa interese radnika, od Vukićevićeve su dobili i konkretne predloge, ipak, o njima se zasad ne izjašnjavaju.
Nema ostavke
POVODOM najave da će tražiti smenu menadžmenta, direktorka ŽPCG Dragana Lukšić saopštila je da je na toj poziciji tek mesec dana, da je ovakvo stanje na železnici zatekla, te da ostavku neće podnositi.
- I sa jedne i sa druge strane postoji volja da se problem prevaziđe i da železnički prevoz nastavi da funkcioniše. U ovom momentu ne mogu reći šta su predlozi, šta su dogovori, dok to ne dogovorimo sa zaposlenima - kazao je Babović nakon sastanka.
Istakao je da su od ministarke tražili isto što su zahtevali od uprave - poništenje otkaza koji su udeljeni trojici kolega iz ŽPCG, da se povuku aneksi ugovora o radu, ali i veće plate.
Spor zaposlenih i uprave ŽPCG nastao je zbog toga što je, po nalogu inspekcije, radnicima na potpis dat aneks ugovora kojim im se onemogućava da uporedo rade i kod privatne konkurentske kompanije. Ukoliko se otkazi i predlog aneksa ne povuku, zahtevaće ostavke menadžmenta kompanije, ali najavljuju i štrajk.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 22:00
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)