"OTKINUT JE DEO MOG SRCA, OČI NAŠE RADOSNE I MILE" Srceparajuće reči učiteljice ubijenog Vukana sa Cetinja
NOĆAS sam napisala čitulju jednom dečaku. Noćas je otkinut deo mog srca - potresne su reči učiteljice Vukana (8) koji je ubijen u masakru na Cetinju.
Foto
Vest da su dva dečaka čistog srca i iskre u očima ubijena, potresla je ceo region, a posebno one koji su ih poznavali.
Braća Vukan (8) i Jovan (13) Vuletić bili su učenici Osnovne škole "Lovćenski partizanski odred" i ubijeni su na Cetinju u krvavom piru Aca Martinovića.
Vukanova učiteljica oglasila se na društvenim mrežama i potresnim rečima oprostila
- Vukane moj, dobrice moja. Ni učiteljica, ni drugari, niti bilo ko ko te znao, sigurno te zaboraviti neće. Otišao si tamo gde ćeš se večno smejati kako si samo ti znao... Noćas sam bila u situaciji da ti sastavljam čitulju...Noćas sam sastavljala čitulju za učenika od osam godina.. Noćas sam napisala čitulju jednom dečaku.
Detetu čija dobrota je isijavala iz njega. Dečaku koji je toliko skroman bio, toliko dobar, toliko blag prema svima. Noćas je otkinut dio mog srca. Kolege učitelji, želim da nikad ne osetite ono što sam ja večeras.Svako slovo probadalo mi je srce kao najoštriji mač... Vuki moj. Oči naše radosne i mile.
- Ni jedan dan, ni jedan školski odmor više neće biti isti. Dva mesta u školskim klupama ostala su prazna, dok je nebo bogatije za dva anđela - Jovana i Vukana. U tišini pamtimo i tugujemo - napisali su na Fejsbuku.
Sahrana Jovana, Vukana i njihovog strica Mirka Vuletića biće održana danas na Novom groblju na Cetinju u 16 časova, dok je opelo zakazano za 12 časova u kapeli groblja.
Podsetimo, Aco Martinović je ubio 12 osoba, a četiri teško ranio u masakru na Cetinju. Među žrtvama je dvoje dece, od osam i 13 godina, i svi su bliski prijatelji, kumovi i rođaci ubice.
BONUS VIDEO:
SVEĆE, SUZE, NEOPISIVA TUGA: Novosađani se opraštaju od stradalih u nezapamćenoj tragediji
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)