LICITIRANJE SA FAVORITIMA: Trzavice oko načelnika Generalštaba Crne Gore, na relaciji predsednik države - ministar odbrane
MOŽE li Vojska Crne Gore na sledećoj sednici Saveta za obranu i bezbednost, koja je planirana početkom juna, da dobije načelnika Generalštaba, nakon što dosadašnji brigadni general Zoran Lazarević ode u penziju?
Kabinet predsednika Crne Gore
Trzavice na realciji predsednik države Jakov Milatović i vojni ministar Dragan Krapović mogle bi biti čak i produbljene nakon što je Milatović istakao "svog" kandidata, kapetana bojnog broda i nekadašnjeg komandanta crnogorske mornarice.
"Favorit" Dragana Krapovića je pukovnik Miodrag Vuksanović, nacionalni predstavnik Crne Gore u sedištu NATO u Morisu, pri Savezničkoj komandi za operacije.
- Mislim da je to čovek koji uživa jedan veliki ugled među samim vojnicima, da je jedan od najškolovanijih ljudi u vojsci. Bio je na čelu crnogorske mornarice i upravo zbog toga što je hteo da radi stvari kako treba, nažalost, bio je smenjen od prethodnog režima. Završio je visoke vojne škole, uključujući i američku, govori više stranih jezika i da bi to bio dobar signal VCG da se kreće u pravom smeru - kazao je Milatović.
Reagujući na istup šefa držve, ministar odbrane Dragan Krapović je kazao da je ono što je saopštio Milatović doživeo kao institucionalno i pravno problematičan čin, kojim šalje poruku političkog mešanja u striktno definisane nadležnosti vojnog ministra.
Obaveštajac
PUKOVNIK Miodrag Vuksanović je završio Vojnu akademiju u Beogradu, Komandno-štabnu školu u SAD 2011. i Školu nacionalne odbrane SAD 2016. Svojevremeno je bio na dužnostima komandanta Centra za obuku VCG u Danilovgradu i načelnika Odeljenja za obaveštajno-izviđačke poslove (J-2) u Generalštabu VCG.
- Iznošenje imena kapetana bojnog broda Vukovića u javnosti, posebno u trenutku kad je kapetan Vuković već stekao zakonske uslove za prestanak službe i kad smo o tome razgovarali na odgovoran i korektan način, nije doprinos, već nepotrebna politizacija izlaganje oficira ličnim i političkim licitacijama - naveo je Krapović.
Ovo nije prvi put da se Darko Vuković pominje za načelnika Generalštaba. Pre četiri godine nezvanično je bio kandidat za istu poziciju, ali je tada imenovan Milutin Đurović, kojeg je godinu kasnije zamenio aktuelni načelnik Zoran Lazarević, čiji radni angažman prestaje 8. juna. Priča se da je Vuković navodno smenjen sa čelnog mesta Mornarice jer nije želeo da radi protivo pravilima struke, niti je prihvatao političke pritiske.
Preporučujemo
POČEO 31. HAPS: Od Bore Stankovića i „Kosovskog zaveta“ do predstave iz Italije
01. 04. 2026. u 16:14
NA OPŠTINI ŽABLjAK HTELI DA ISTAKNU SRPSKU TROBOJKU: DPS podneo krivičnu prijavu
01. 04. 2026. u 15:17
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)