POČELA REKONSTRUKCIJA MOSTA NA TARI: Nakon potpisivanja dopunskog ugovora
NAKON što je Ministarstvo saobraćaja protekle nedelje saopštilo da su stvoreni svi uslovi za početak rekonstrukcije mosta na Đurđevića Tari, jednog od graditeljsko-turističkih simbola Crne Gore, Uprava za saobraćaj zvanično je onbjavila uz snimak da su konačno, posle višegodišnje najave i odlaganja, poičeli radovi na rekonstrukciji mosta u kanjonu Tare.

Foto V. N.
Početku radova prethodilo je potpisivanje dopunskog ugovora o donaciji između Ministarstva saobraćaja i Narodne Republike Kine, teškog 51,8 miliona kineskih juana, što je oko 6,64 miliona evra.
Rok za završetak je osam meseci, a izvođač je kompanija iz Kine, saopštio je vršilac dužnosti direktora Direktorata za državne puteve Miroslav Mašić, koji je kazao da će biti obustave saobraća dok se bude montirala skela.
- To ćemo gledati da odložimo što dalje od glavnog špica sezone. Kada se bude montirala, saobraćaj će biti dozvoljen naizmenično, uz semaforsku signalizaciju i samo za putnička vozila, kazao je Mašić, koji je istakao da neće biti menjane dimenzije mosta koji se nalazi pod zaštitom, imaće i dalje autentičan izgled i produžen vek trajanja a u sklopu projekta sa obe strane mosta biće urađene pristupne saobraćajnice i nova parking zona, tokom radova neće biti ometan raftig ''suzom Evrope''.

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

"POČIVAJ U MIRU" Bajić se oprostio od dragog kolege: "Neka ti je večna slava"
GLUMAC, reditelj i profesor glume Enver Petrovci preminuo je u 72. godini, 22. septembra.
27. 09. 2025. u 09:35
Komentari (0)