BUDŽETOM ZA NAREDNU GODINU "POKRIVENA" DVA VAŽNA PROJEKTA U HERCEG NOVOM: Spremni milioni evra za Španjolu i školu
SREDSTVA za dva projekta u Herceg Novom, drugu fazu revitalizacije tvrđave Španjola i adaptaciju Dečjeg odeljenja Instituta Igalo u školski objekat planirana su u kapitalnom budžetu Crne Gore za 2026. godinu. Dobra vest je i da lokalna uprava može kroz amandman da ovim doda i projekat izgradnje olimpijskog bazena.
Foto: RT HN
Predsednik Opštine Stevan Katić podseća da su za 2026. uvrštena u kapitalni budžet dva nova projekta: na predlog Ministarstva kulture druga faza revitalizacije tvrđave Španjola, a na predlog Ministarstva prosvete i rekonstrukcija Dečjeg odeljenja Instituta, odnosno izgradnja škole u Igalu, koju u ovoj mesnoj zajednici čekaju više od 50 godina. Za adaptaciju Dečjeg odeljenja predviđeno je 14,5 miliona evra, a za drugu fazu revitalizacije Španjole tri miliona.
Prema planiranoj dinamici, prva faza radova bi trebalo da bude okončana do aprila 2026. a ceo projekat do kraja 2027. Godine. Zbog kompleksnosti posla i arheoloških istraživanja moguće je pomeranje roka.
Katić ističe i da bi se među državnim projektima za narednu godinu mogao naći i olimpijski bazen, a glavni projekat za njegovu izgradnju je već završen.
Osim boljih uslova za rad najtrofejnijeg sportskog kluba u Crnoj Gori PVK "Jadran" i drugih klubova bazen će doprineti razvoju i afirmaciji sporta i sportskog turizma.
- Dogovoreno je da njegovu izgradnju zajednički finansiraju Opština i država. Optimista sam da će projekat ući u budžet za 2026. godinu i da će Herceg Novi konačno dobiti bazen kakav zaslužuje - naveo je Katić.
Preporučujemo
MILAN KNEŽEVIĆ U MARICI Nakon hapšenja poručio: Ostajem s narodom do kraja (VIDEO)
30. 12. 2025. u 10:31
POLICIJA UPOTREBILA SILU U BOTUNU: Uhapšeni Milan Knežević i Mihailo Asanović
30. 12. 2025. u 08:50
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)