MILO PODNOSI OSTAVKU I PRIZNAJE REZULTATE? Crnogorski mediji o raspletu situacije u zemlji

Новости онлајн

04. 09. 2020. u 23:57

U PODGORICI se održala sednica Glavnog odbora Demokratske partije socijalista — crnogorski mediji navode da će biti doneta odluka o sazivanju vanrednog kongresa DPS-a, a neki čak spekulišu o mogućem odlasku Mila Đukanovića.

МИЛО ПОДНОСИ ОСТАВКУ И ПРИЗНАЈЕ РЕЗУЛТАТЕ? Црногорски медији о расплету ситуације у земљи

Foto: V. N.

Prema navodima „Vijesti“, Kongres bi navodno trebalo da bude održan u narednih par meseci i na njemu se očekuju „ozbiljna restrukturiranja“. Kakva, o tome svi ćute, ali su se već pojavile spekulacije i o mogućem odlasku Mila Đukanovića sa čela stranke, za koje nije bilo moguće dobiti potvrdu.

Glavni odbor sastao se, inače, samo pet dana nakon izbora na kojima je prekinuta trodecenijska vlast DPS-a.

U DPS-u postoji odlučnost da se ništa od aktuelne situacije, kao i u budućnosti, ne prepusti slučaju i da će i te kako nastojati da utiču na sve procese u društvu, navode „Vijesti“.

Istovremeno, portal "In4s", pozivajući se na nezvanična saznanja, objavio je da aktuelni predsednik Crne Gore i DPS-a podnosi ostavku i priznaje rezultate izbora na kojima je njegova partija izgubila nakon 30 godina vladavine.

Sednici Glavnog odbora DPS-a prisustvovao je Milo Đukanović, kao i ostali visoki funkcioneri stranke.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (2)

OMR GRUPA POSTAJE EKSKLUZIVNI DISTRIBUTER AUTOMOBILSKIH BRENDOVA KOMPANIJE CHANGAN ZA ZAPADNI BALKAN