DIREKTOR UPRAVE ZA NEKRETNINE: Verske zajednice da dokažu da su objekti njihovi
DIREKTOR Uprave za nekretnine Dragan Kovačević kaže da verske zajednice u Crnoj Gori treba da dokažu da su objekti u njihovom vlasništvu.
Foto: Novosti
Dodaje da je Uprava na čijem je čelu u skladu sa Zakonom o slobodi verospovesti imala rok od godinu da prikupi podatke o svim podacima za sve verske zajednice.
U intervjuu podgoričkih Dnevnih novina, Kovačević je rekao da se u katastru ne dokazuje vlasništvo, već da se u katastar upisuje vlasništvo, preneo je portal RTCG.
"Što se tiče verskih objekata mi pozivamo sva pravna i fizička lica i predstavnike svih verskih zajednica da pristupe komisijama i da dokažu da je taj verski objekat njihov", naveo je Kovačević.
Preporučujemo
CETINjSKA BOLNICA: Mitropolit Amfilohije pregledan, reč je o prehladi
05. 10. 2020. u 08:20
SASTANAK NA CETINjU: Episkopski savet SPC CG o spornom Zakonu o slobodi veroispovesti
01. 10. 2020. u 19:57
AMERIKANCI PIŠU: Srbija nabavlja "kineski S-400"?
MINISTARSTVO odbrane Srbije planira nabavku nove protivvazdušne opreme iz Kine, prema navodima više lokalnih izvora, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio skori potpis novih ugovora radi jačanja mreže odbrane, piše američki specijalizovani magazin Militari voč.
27. 04. 2026. u 16:05
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (1)